Dnes je utorok, 18.máj 2021, meniny má: Viola
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Budúcnosť je dôležitejšia ako minulosť

február 03, 2021 - 20:31
Jedným z mnohých dôvodov, prečo sa vo svojom živote nedokážeš pohnúť z miesta je práve fakt, že žiješ zaseknutá v minulosti.
Foto: 
pexels.com

„Život nie je fér.“ Veta, s ktorou sa stretávame všetci priam na dennom poriadku. Prichádza najmä v zlých a temných časoch. Tie v nás vzbudzujú pocit, že záblesk signalizujúci lepší zajtrajšok sa stráca dakde v diaľave. Avšak akonáhle sa objaví iskra nádeje, ostávame stáť.  

Každý okamih, ktorý v nás zanechal bolestivé stopy ukladáme do pamäte. Jedná sa o nežiaduci podvedomý proces, čo znamená, že sa proti nemu prirodzene priečime. Keďže vo svojej hlave nechceme prechovávať smutné spomienky, no akosi nie je v našich silách zabrániť im, snažíme sa ich prinajmenšom zatláčať do najtmavšieho a najvzdialenejšieho kúta mysle. 

528.jpg

Foto: 
pexels.com

Bohužiaľ, tieto spomienky disponujú schopnosťou vyskakovať do popredia, hlavne v prípadoch, kedy sa šťastie doslova dotýka končekov našich prstov. Napríklad sa v tvojom živote objaví nová známosť, s ktorou ti je skutočne dobre. Cítiš sa byť jedinečná, špeciálna a nenahraditeľná, ale v momente ako by si to mala vysloviť nahlas a pripustiť, že sa črtá vzťah, cukneš.

Pred očami sa ti odrazu krútia staré známe obrazy tvojho ex. Aj pri ňom si sa cítila dokonale a pozri ako to dopadlo. Začneš si nahovárať, že sa celý príbeh zopakuje, akurát rolu tvojho priateľa má zastávať niekto iný. Prestaň s tým. Minulosť nikdy nebude dôležitejšia ako budúcnosť.

Samozrejme nie je zanedbateľná. Predsa len z teba vyformovala tvoje súčasné ja. Avšak minulosť nedokážeš kreovať, upraviť či zmeniť. Naopak čaro zajtrajška spočíva v nekonečnom množstve spôsobov, akými ho môžeš prežiť. Takže odpoveď na otázku, prečo je budúcnosť dôležitejšia znie: lebo pri nej je moc a kontrola čisto v tvojich rukách. 

- - Inzercia - -