Dnes je pondelok, 10.máj 2021, meniny má: Viktória
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Igor Matovič: ...a dnes je evidentne populárne, že psom som ja

február 07, 2021 - 16:45
"Dnes som vďačným stelesnením utrpenia ľudí ja. Nie tí, ktorí ľudí voči opatreniam vytrvalo celý čas štvali. A už dupľom nie tí, ktorí sami neboli ochotní ani tie najzákladnejšie rešpektovať a dodržiavať. A tak z páchateľov sa obete stali a z tých, čo ich zdravie a životy chránili, páchateľov urobili," píše Igor Matovič.
Foto: 
SITA
DOBA ABSURDNÁ

Keď vediem rokovanie vlády o opatreniach v súvislosti Covid-19, zle je. Keď nevediem opatrenia vlády v súvislosti s Covid-19, zle je. Máš čapicu, zle je. Nemáš čapicu, zle je ... kto chce psa biť, palicu si nájde ... a dnes je evidentne populárne, že psom som ja.

Nič sa nedá robiť, to sa stáva. Počas kríz zvyčajne povstanú proroci, ktorí ukážu prstom, aby ľuďom toho správneho psa našli. Niekedy sú psami jednotlivci, inokedy celé národy ... a ľudia v túžbe stelesniť príčinu svojho strádania, radi uveria. Proroci potom často moc získajú a pokoria ľudí, ktorí im uverili.

Dnes som vďačným stelesnením utrpenia ľudí ja. Nie tí, ktorí ľudí voči opatreniam vytrvalo celý čas štvali. A už dupľom nie tí, ktorí sami neboli ochotní ani tie najzákladnejšie rešpektovať a dodržiavať.
A tak z páchateľov sa obete stali a z tých, čo ich zdravie a životy chránili, páchateľov urobili.
Doba absurdná, ktorá raz skončí. Verím. #ZaZdravéSlovensko

- - Inzercia - -