Dnes je sobota, 08.máj 2021, meniny má: Ingrida
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

7 tipov, ktoré ti spríjemnia home office

február 12, 2021 - 20:44
Nový deň nemôže začať bez čerstvých informácií a opatrení, ktoré je nutné dodržiavať. Veľká časť z nás už dlhšiu dobu pracuje z domu.
Foto: 
shutterstock.com

Home office vo všeobecnosti vôbec neznie zle. Pracuješ predsa z pohodlia domova, kde je iba na tebe ako si rozvrhneš čas. Necítiš tlak ani stres, vyhneš sa rannému cestovaniu alebo prípadným nezhodám na pracovisku. Avšak aj dobrého veľa škodí. Práve z toho dôvodu portál Microsoft News prišiel so 7 tipmi, pomocou ktorých si pobyt doma spríjemníš. Naberieš chuť i motiváciu do budúcna.  

1. Vytvor si balans medzi pracovným a osobným životom
S Covidom či bez neho, vyvažovanie dvoch svetov v podobe kariéry a rodiny nebolo nikdy jednoduché. Teraz máš jedinečnú príležitosť spomaliť motory nakoľko si týmto spôsobom na dvoch miestach naraz. Rozčleň si aktivity počas dňa a hneď uvidíš koľko voľného času ti ešte ostane.

2. Prispôsob si pracovný kútik
Dostatok svetla, pohodlné sedenie a mnoho ďalších vecí ti zaručí, že po pár týždňoch neskončíš so skoliózou a nervami v koncoch.

3. Vyčleň si čas, ktorý investuješ do práce
Je úplne pochopiteľné, že nejdeš na 200% počas celého dňa. Vyhraď si konkrétnu hodinu. Počas nej sa sústreď iba na prácu a povinnosti jej prislúchajúce. Budeš oveľa produktívnejšia.  

4. Vytvor si rannú rutinu
Vytrepať sa z postele s vedomím, že vlastne nikam nejdeš vyzerá už z diaľky dosť vyčerpávajúco. Preto častokrát ostávame zabarikádovaní pod perinou aj pol dňa. Na scénu musí prísť správny ranný rituál, ktorý ťa nakopne. Či už sú to zaujímavé raňajky, obľúbený seriál alebo pohybové aktivity (beh, jóga...)

561.jpg

Foto: 
shutterstock.com

5. Ostaň v kontakte so svojimi kolegami
Beztak sa nemôžeme socializovať tak, ako by sme chceli. Nezabúdaj na svojich kolegov. Sem tam si napíšte alebo zavolajte, aj keď práve neriešite prácu.

6. Vyhýbaj sa rozptýleniu
Pamätáš si obdobie skúškového, kedy si nad knihami síce presedela aj 20 hodín denne, no čo z toho, keď minimálne polovicu času si len bezcieľne sledovala opadávajúcu omietku? Podobné veci sa dejú aj po tom, čo opustíš školské lavice. Odstráň zo svojho okolia čokoľvek rušivé.

7. Nezabúdaj na svoje psychické zdravie
Pri tomto bode si možno povieš, prečo by vôbec mala existovať šanca naštrbenia tvojho psychického zdravia. Už samotná situácia, ktorá sa pred rokom stala novým normálom, nás privádza do neustáleho podvedomého stresu. Nemôžme nikam ísť, to znamená, že sa nemáme kde vyventilovať. Preto sa občas povenuj sebe a svojmu vlastnému blahu.

- - Inzercia - -