Dnes je sobota, 08.máj 2021, meniny má: Ingrida
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ťažká je hlava, čo nesie korunu

február 13, 2021 - 20:55
Keby si si mohla na okamih zvoliť nejakú osobnosť z minulosti, kto by to bol? Človek, ktorý mal moc alebo anonym z davu?
Foto: 
shutterstock.com

Myslím si, že len veľmi málo z nás, ak vôbec, by sa uchýlilo k možnosti všedného pracovníka. Ani by sme nad tým nepremýšľali. Je predsa omnoho výhodnejšie vybrať si vysoké postavenie, možnosť ľudí riadiť, dávať im rozkazy a súčasne disponovať ohromnými majetkami. Lenže keď sa na to celé pozrieš lepšie, uvidíš i negatíva.

Častokrát sa podobní velitelia, králi alebo iní panovníci potýkali so svojim svedomím. Len si predstav, ako na základe tvojho rozhodnutia situácia naberie katastrofálny spád. Nemôžeš ukázať prstom na iných. Vykonať určitý rozsudok je skutočne nadmieru komplikované. V podobnej pozícii na seba preberáš obrovskú zodpovednosť, a tú naozaj neunesie len tak hocikto.

570.jpg

Foto: 
shutterstock.com

V dnešnej dobe sme „pri moci“ prakticky všetci. Okrem základných pravidiel a zákonov, ktoré musíme dodržiavať, aby sme nenarušili rovnováhu a systém, sa zvyšok našich životov odvíja od vlastného uváženia. Vraví sa, ťažká je hlava, čo nesie korunu. Vieš prečo? Pretože mať v rukách kontrolu a možnosti aké máme dnes k dispozícii sú okrem iného bremenom. 

Laicky povedané, v istých situáciách budeš nútená učiniť rozhodnutie, ktoré je i navzdory svojej správnosti veľmi ťažké. Občas ním ublížiš ľuďom vôkol seba. Tento aspekt je azda najhorším možným scenárom, pritom sa snažíš o pravý opak. Bohužiaľ tomu nezabránime. Každý z nás si nesie pomyselnú korunu, ktorej váha je individuálna.

- - Inzercia - -