Dnes je utorok, 02.marec 2021, meniny má: Anežka
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Minister školstva so starostkou Starého Mesta otvorili bratislavské školy

február 15, 2021 - 11:17
Pondelok, 15. február bol pre žiakov ZŠ Dubová mimoriadne príjemným dňom, ktorým začal nový pracovný týždeň. Tak ako sa po iné roky žiaci nevedia dočkať školských prázdnin, tak sa v týchto „covidových“ mesiacoch úprimne tešia z možnosti zasadnúť do školských lavíc a stretnúť sa so spolužiakmi počas prezenčného vyučovania.
Foto: 
Ramon Leško

Túto možnosť mali žiaci prvého stupňa a umožnila im to aj priaznivá situácia, keď počas víkendového testovania v Starom Meste pozitivita neprekročila 0,5 %.

Pri tejto príležitosti sa pred novinárov na tlačovej besede v priestoroch školy postavila starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová, minister školstva SR Branislav Gröhling a riaditeľka ZŠ Dubová Eva Dubeňová.

Starostka Zuzana Aufrichtová zdôraznila, že ide o skutočne zodpovedné rozhodnutie tak so strany samospráva, ako aj vedenia školy: „Otvárame školy s vedomím bezpečnosti, s tým, že budeme operatívne reagovať na každú možnú vzniknutú situáciu, ktorá by bola dôvodom pre zavretie triedy, či celej školy.“  Prechod z dištančného vyučovania na prezenčné ocenil aj minister Gröhling: „Som rád, že sa aj Bratislava pridáva k mestám, ktoré prechádzajú na tento spôsob vyučovania a zároveň chcem ubezpečiť verejnosť, že v najbližšej dobe sa výrazne zvýšia investície do digitalizácie, čo pomôže najmä školám v ich vzdelávacom procese.“

- - Inzercia - -