Dnes je sobota, 08.máj 2021, meniny má: Ingrida
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Potreba vyplniť prázdno

február 18, 2021 - 20:39
Čo všetko si ochotná urobiť, aby si sa necítila sama? Ako mieniš riešiť zlomené srdce po rozchode? Dokážeš byť vôbec aspoň chvíľu osamote a nezrútiť sa?
Foto: 
pexels.com

Tieto otázky možno na oko znejú kruto a necitlivo, no keď sa na ne pozrieme bez akejkoľvek expresívnej vsuvky, uvidíme, že sú na mieste. Ľudia v dnešnom svete robia možné i nemožné, len aby sa vyhli pocitu samoty. Bohužiaľ, obklopovaním sa davom sa tohto nepríjemného pocitu nezbavíš.

Je totiž veľký rozdiel medzi pojmami samota a osamelosť. Keď si sama, znamená to, že v tvojom okolí niet ani živej duše. Obklopuje ťa ticho a akási bublina pokoja. Pocit osamelosti ťa na rozdiel od samoty môže zastihnúť aj v strede párty plnej hudby, svetiel a hlavne ľudí. Najhoršie je nevedieť definovať, čo ťa v skutočnosti trápi. Dať problému konkrétne pomenovanie.

Nevedomosť v podobnom prevedení prechádza do potreby vypĺňať to neznáme prázdno. Najčastejšou alternatívou je vhupsnúť do nového vzťahu doslova po hlave. Práve to býva dôvodom jeho krátkej trvácnosti. Nerobíš to primárne preto, lebo ti je s tým človekom dobre a predstavuješ si s ním budúcnosť. I keď všetky tieto myšlienky a vnemy neskôr prídu, do tej doby vzťah ustojí málokto. Nauč sa akceptovať samotu. Skutočne má aj pozitívny prínos pre tvoj život.

600.jpg

Foto: 
pexels.com

Byť single nevyzerá vždy ako vo filmoch – pojedanie zmrzliny a ronenie krokodílích sĺz nad najtuctovejším romanťákom sveta. Rovnako sa prestaň ubíjať myšlienkami v štýle „zas som sama, ja proste nemám šťastie, nikdy nebudem mať plnohodnotný vzťah“ a podobne. Skrátka sa upokoj a neber všetko tak dramaticky.

Nikto nehovorí, že budeš sama naveky vekov. Ešte si nenašla toho pravého, nič strašné sa nedeje. Vyplň prázdno sebaláskou a aktivitami, ktoré budeš robiť pre seba a pre svoj dobrý pocit. Zacvič si, nájdi si koníčka, začni maľovať, spievať, tancovať. Existuje nespočetné množstvo vecí, čo ti pomôžu prekonať počiatočnú fázu smútku. Ver mi, prejde čas a ty si na celú túto turbulentnú etapu ani nespomenieš, a keď aj áno, tak sa na nej prinajmenšom pekne pobavíš. 

- - Inzercia - -