Dnes je sobota, 08.máj 2021, meniny má: Ingrida
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Príbeh: Tentokrát som urobila rozhodnutie pre seba

február 20, 2021 - 23:13
Od nepamäti sa tlčiem životom v presvedčení, že byť za dobre s ostatnými je najväčšia výhra. Napokon ma ale zastihli okolnosti, kedy som pochopila ako veľmi som sa mýlila.
Foto: 
pexels.com

Vždy som musela ísť na dvesto percent. Byť dokonalá dcéra, sestra, kamarátka, frajerka, študentka... Úprimne, chvíľu sa mi darilo, dokonca som si v tom našla svoje miesto, tým pádom som vzniknuté situácie nepovažovala za povinnosť, ale voľbu. Avšak ako to už býva zvykom, každá sranda raz prejde.

Osvedčilo sa mi to i vo vzťahoch. Poznáš ten pocit, kedy ťa vo vnútri zožiera vlastná nespokojnosť a nešťastie? Nedokážeš sa upokojiť, aj tá najmenšia drobnosť ťa vytočí do nepríčetna. Na otázku, prečo teda vzťah neukončíš a nevyberieš sa vlastnou cestou, bola odpoveď zakaždým rovnaká. Nechcem im ublížiť.

Je úplne jedno či sa jednalo o chalana, kamošku, ktorej maniére už presahovali maximálny level únosnosti alebo čokoľvek iné, čo ti zíde na um. Skrátka som nemala srdce na to, povedať svoj názor a už tobôž nie nejak zvlášť drasticky. Radšej som ostala ticho a znášala životné peripetie v domnienke a nádeji, že sa to zmení.

Brutálna naivita však? Ani si nevieš predstaviť koľkokrát som počúvala rady typu „buď občas sebec, myslíš si, že keby bola situácia opačne, zachovali by sa rovnako“? Dnes bez servítky uznávam každú jednu z nich. Paradoxne som sa pri cudzích problémoch zastávala rovnakých tvrdení. Po skľučujúcom spolunažívaní s osobou, z ktorej sa neskôr vykľula hádam najhoršia možná verzia, som si povedala stačilo!

608.jpg

Foto: 
pexels.com

Budem si robiť čo chcem, bez ohľadu na to, či sa to druhým pozdáva alebo nie. Predsa len, ako sa vraví, not my bussiness. Rok sa s rokom stretol a opäť som sa, netuším ako, dopracovala k podobnému scenáru. Zas a znovu zastávať pozíciu kata, oznamujúc zlé správy osobne. Bála som sa reakcie, to je pravda, ale presvedčenie, že ide o najlepšiu alternatívu prebilo všetky obavy.

Na rozdiel od môjho predchádzajúceho „ja“ som sa k celej veci postavila ako žena, posilnená racionálnymi argumentami, ktorú šteňací pohľad už dávno nedokáže rozbiť. A bezostyšne hovorím, som na seba pyšná. Prečo? Lebo som konečne učinila rozhodnutie pre seba bez hocijakých výčitiek.

- - Inzercia - -