Dnes je sobota, 08.máj 2021, meniny má: Ingrida
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

3 frázy, ktoré by si mala vypustiť zo slovníka

február 21, 2021 - 22:04
Radi sa oháňame frázami, ktoré lezú ostatným na nervy. Používame ich príliš často a intenzívne. Tieto tri by si mala vypustiť zo slovníka.
Foto: 
shutterstock.com

Poniektoré vyjadrenia sa u nás zabývali natoľko, až strácajú svoj prvotný význam. Vypúšťame ich z úst podvedome, čiže sme častokrát iba svedkami toho, čo z nás vypadne. Svet sa mení, napreduje a spolu s ním aj náš slovník. Ten sa skladá z jadra a obalu. Jadro ostáva nemenné, zaraďujeme doň základné pomenovania. Naopak obal podlieha zmenám. Prebieha v ňom cyklický proces nahrádzania starých a nepotrebných slov za nové.

Týmto trom by sme mali dať zbohom:

1. Nemôžem
Keďže som si na sto percent istá, že tento článok nečíta 10 ročné dieťa usudzujem, že si dávno prešla fázu príkazov a zákazov. Po prekročení prahu dospelosti preberáš zodpovednosť za svoje skutky a rozhodnutia ty. Takže akonáhle povieš, že niečo nemôžeš, buď o sebe pochybuješ alebo to jednoducho spraviť nechceš.

610.jpg

Foto: 
shutterstock.com

2. Nemám čas
„Kto chce hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá výhovorky.“ Zdá sa ti toto príslovie známe? Chápem prečo. Pravdepodobne ho považuješ za totálne klišé, no vypovedá o pravde. I keď je čas jednou z nevratných komodít, máš ho viac než dosť. Otázne je, kde a do koho ho investuješ.

3. Nezaslúžim si to
Povedal kto? Vlastne sa jedná o absolútne nepodstatnú informáciu. Ideš si za svojimi snami, si ambiciózna, empatická a tvrdá pracantka. Kašli na reči a hlavne, prestaň sa podceňovať. Zaslúžiš si čokoľvek na svete, len pre to musíš aj niečo urobiť.

- - Inzercia - -