Dnes je sobota, 08.máj 2021, meniny má: Ingrida
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

S týmito ľuďmi skrátka nechceš cestovať

február 22, 2021 - 20:18
Využívanie prostriedkov verejnej dopravy sa stalo naším denným chlebom. Tvoji spolucestujúci ťa však niekedy vykrútia do extrémnej vývrtky.
Foto: 
pexels.com

Ľudia, ktorí spoločne s tebou sedia v autobuse, vlaku, lietadle či na lodi sú rôzni. Buď sú tak ticho, že ich ani nepostrehneš, no potom sú tu jedinci, ktorých prítomnosť nedokážeš prehliadnuť. S týmito druhmi cestujúcich sa stretnúť proste nechceš:

1. Hysterka
Nič ťa na prvej ceste lietadlom nenavnadí viac ako hysterická trúba, ktorá ešte pred vzletom začne hulákať ako tu všetci do jedného umrieme pri havárii. Akože dievča zlaté, tiež letím prvý krát a skutočne som sa snažila nepripúšťať si akékoľvek tragické inscenácie, pretože som sa celkom tešla, ale po tomto výstupe ma čaká niekoľko infarktov pri hocijakom divnom sklone. Vrelá vďaka!

2. Neohľaduplný volajúci
I klasická rutinná cesta do práce ti dokáže spôsobiť migrénu. Predstav si ako o 6 ráno sedíš vo vlaku na ceste do práce, pričom každých 5 minút chytáš útlm a návaly mikrospánku. V tom zrazu začuješ abnormálne decibely.

Chlapík si telefonuje. Počas jazdy sa oboznámiš s celým priebeh jeho zamestnania – od prijatia až po dnešok, dokážeš menovite vyčleniť kolegov, ktorým sa ušiel uštipačný, a na tvoj vkus vskutku agresívny prívlastok, dokonca i ako slečna recepčná očividne nemá moc skúseností vo svojom fachu a pri nočných radovánkach s ochrankárom zabudnú vypnúť kamery.

612.jpg

Foto: 
pexels.com

Najlepšie na koniec, po vystúpení z vlaku zisťuješ, ako ďaleko od teba tento pán v skutočnosti sedel, pretože vzhľadom na to, že si ho počula akoby ti hovel priamo na hlave, nachádzal sa o dva vagóny ďalej. Po tomto sa ti premelie v hlave myšlienka, či sa jeho príbuzní čírou náhodou neživia výrobou štuplov do uší alebo zvukotesných priestorov. Motivácia by totiž bola.

3. Zvestovateľ katastrof
Opäť raz prípad, kedy tvoje pokojné myšlienkové pochody v prostriedkoch verejnej dopravy naruší vreskot neznámej osoby. Tentokrát sa dotyčný prihovára celej posádke a nezabudne ťa vystríhať pred hrozbou apokalypsy. Osobne som si vypočula zvestovanie, pri ktorom nás údajne malo všetkých stiahnuť do horúcich pekiel. Pána následne z vehiklu vyprevadili zatiaľ čo neprestajne kvílil o satanovi. Kto by bol povedal, že obyčajná trasa do Bystrice sa takto zvrtne.

4. Neznesiteľný mľaskač
Už vo všeobecnosti ti uši trhá hneď niekoľko vecí: škriabanie nechtov po tabuli, mrvenie polystyrénu, cinkanie príboru o zuby, či nedajbože škrípanie vidličky putujúcej tanierom. Keď si myslíš, že možností je viac než dosť, s veľkou nevôľou pridávam ešte jeden bonusový zvuk, z ktorého ťa ide rozstreliť. Mľaskanie! Aké zvláštne, že ľuďom, ktorí majú na ústach rúško sem tam nerozumieš ani pol slova, ale tohto človeka by si počula aj keby mal tvár zahalenú titánovou krytkou.

- - Inzercia - -