Dnes je sobota, 08.máj 2021, meniny má: Ingrida
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vždy máš na výber

február 22, 2021 - 20:23
Život nie je, ani nikdy nebol prechádzka ružovou záhradou. Kedykoľvek môžeš čakať, že na teba vyskočí akási komplikácia. Jedno je však isté, vždy máš na výber.
Foto: 
pexels.com

Konáme podľa najlepšieho uváženia. Robíme rozhodnutia, ktoré v danom okamihu pokladáme za správne. Nemôžme predsa vedieť, čo sa stane o pár mesiacov. Prijať ponuku do zamestnania, vstúpiť s niekým do vzťahu, či snaha naštartovať vysnívaný biznis. Toto všetko sú bežné alternatívy. Pasujeme sa s nimi, analyzujeme ich, prehodnocujeme každý jeden krok.

Častokrát motyka vystrelí a my žneme samé úspechy. Inokedy sa naopak popálime, no svet ide ďalej. Ak však existuje niečo, k čomu by si sa nikdy nemala uchýliť, tak presvedčenie, že nemáš možnosť ujsť. Prečo by si sa nemohla pustiť vecí, ktoré ti neprinášajú nič pozitívne?

613.jpg

Foto: 
pexels.com

Prečo by si nemohla ukončiť vzťah, prepletený hádkami na dennom poriadku? Chceš takto stráviť ešte niekoľko mesiacov, nedajbože rokov? Nevidím najmenší dôvod udržiavať samú seba v situáciách, ktoré v tebe vzbudzujú len nešťastie a nespokojnosť. Máš pocit, že tvoja práca nespĺňa počiatočné očakávania? Pokojne odíď. Chcela si predsa kariérne rásť a posúvať sa.

Ako povedal Mo Willems„Ak sa niekedy ocitnete v nesprávnom príbehu, odíďte.“  Sme slobodné bytosti a dnešná doba naozaj prekvitá možnosťami. Cení si originalitu, kreatívnosť, motiváciu a chuť robiť niečo inovatívne, nové, zaujímavé. Nenechaj sa utlačiť nárokmi ostatných. Oni tvoj život nežijú.  Postav sa im čelom a neboj sa bojovať za svoje sny. Odvážnym šťastie praje.

- - Inzercia - -