Dnes je piatok, 23.apríl 2021, meniny má: Vojtech
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Problém nie je v láske, ale v tom, čo nasleduje po nej

marec 09, 2021 - 02:05
„S láskou je trápenie. Nestojí mi za to. Nemá zmysel. Samá zbytočná bolesť.“ Priznaj sa, koľko takýchto viet si použila po rozchode?
Foto: 
shutterstock.com

Obmieňanie pojmov s dojmami je celkom prirodzený jav uskutočňujúci sa na pravidelnej báze. Častokrát jednoducho nepostrehneme odlišnosť, ktorá sa medzi nimi nachádza. To isté platí i v prípade lásky. Slovo láska poznáš takmer v každom jazyku, no stále si nepochopila jeho význam.

Akonáhle sa zamiluješ, svet naberá na obrátkach, hýri všakovakými farbami, cítiš neustálu potrebu usmievať sa od ucha k uchu a v neposlednom rade premýšľaš idealisticky. Nič pre teba odrazu nie je nemožné, si schopná a odhodlaná zvládnuť najnáročnejšie úlohy. Áno, až takto intenzívne na človeka vplýva láska.

Dej vskutku obyčajný, no zároveň čarovný. Bohužiaľ, nie každý má to šťastie, aby mu vzťah s milovanou osobou vydržal na veky vekov. Občas sa stane, že aj ten najpevnejší vzťah dosiahne finálovú rovinku a jednoducho sa rozpadne. Buď sa o jeho zničenie pričiníš alebo padneš spolu s ním. Tak či onak rozchod neznačí nič príjemné. Všetci by sme sa mu veľmi radi vyhli.

V tomto bode optimizmus prechádza do pesimizmu asi tak, ako keď odkladáš jesenný trenčkot a meníš ho za zimný kabát. Smútok sa rozpína rýchlejšie než molekuly a nenapadá ti jediná pozitívna vec, ktorou by si sa potešila. Avšak akékoľvek tvrdenia typu „láska je trápenie“ nie sú pravdivé. Skúsme ich trochu prerobiť. Správne štylizovaná veta znie: „S láskou prichádza trápenie.“

Nauč sa rozlišovať význam jednotlivých fráz. Nanešťastie, nenájdeš nikoho, kto by ti s určitosťou dokázal garantovať, že tentokrát sa rozhodne nepopáliš. Ľudia sú nevyspytateľné bytosti. Proste si ho neodhadla, a? Predsa len to všetko nebola iba strata času. Veľa si sa naučila. Ukázal ti, čomu sa do budúcna vyvarovať. Prosím nemýľ si lásku s bolesťou. Síce spolu v nejakom smere súvisia, ale nepredstavujú to isté.

- - Inzercia - -