Dnes je utorok, 18.máj 2021, meniny má: Viola
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Masky tu boli dávno pred pandémiou

marec 16, 2021 - 23:00
Miestami mi trhá kútikmi, keď počujem všetky tie prudké komentáre a sťažnosti na nosenie masiek. Akoby to bola novinka.
Foto: 
unsplash.com

Či sa ti to páči, alebo nie, masky tu s nami diskrétne nažívajú od prapočiatku. Jediný rozdiel medzi nimi spočíva v ich viditeľnosti. Kedysi totiž pojem maska predstavoval iba akúsi abstraktnú formulku na vyjadrenie falošnej ľudskej povahy. Dnes sa bohužiaľ bavíme o konkrétnej hmotnej pomôcke, prostredníctvom ktorej ochrániš seba i ostatných pred život ohrozujúcim vírusom.

Poniektorí svoje pravé ja skrývajú tak dlho, kým sami zabudnú, čo sa v skutočnosti pod tou veľkou hromadou „škrabošiek“ nachádza. V konečnom dôsledku sú presvedčení, že ich k tomu núti doba, čož je hlúposť až sa hory zelenajú. Zadovážiť si slušný a hlavne postačujúci život dnes síce nepatrí medzi najľahšie úlohy, no i napriek tomu ti nikto neprikazuje vzdať sa toho, kým reálne si.

Tobôž nie, aby si sa začal hrať na niekoho iného. Jedná sa o tvoju slobodnú voľbu. Len tak pre info, na úkor nej pravdepodobne stratíš množstvo priateľov. Prečo to vôbec robíš? Chcela by som počuť aspoň jeden logický a relevantný dôvod, na základe ktorého sa ľudia dobrovoľne rozhodnú ostatných zavádzať a klamať. Čo ostatných, vlastných kamarátov.

Osobne by ma to ani nebavilo. Existovať prakticky v utajení neprináša absolútne žiadne benefity. Áno, byť sám sebou je celkom ťažké a čiastočne strašidelné, nakoľko sa obávaš neprijatia, no stojíš za viac ako povrchnú hru a divadielka. Možno na tom nie som úplne najlepšie, ale som schopná aspoň pokojne zaspávať s vedomím, že ľudia v mojom okolí sú lojálni a nápomocní v ťažkých chvíľach plných stresu, kedy máš chuť sa na všetko zvysoka vykašlať.   

Už som išla povedať „zahoď masku a začni žiť“, no v aktuálnej situácii si to trošku lepšie rozvinieme. Rozburácať davy je to posledné, čo by som chcela docieliť.  Takže, zahoď POMYSELNÚ masku umelo vytvorenej persóny a tú druhú, naozajstnú si zas pre dobro všetkých nechaj na tvári.

- - Inzercia - -