Dnes je pondelok, 29.november 2021, meniny má: Vratko
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

1. deň | BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI by Mercedes-Benz | FAREBNÁ JAR 2021!

apríl 14, 2021 - 07:34
Iné ako v predchádzajúcich rokoch, no aj napriek tomu jarné a farebné. Projekt BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI by Mercedes-Benz odštartoval svoj 16. ročník opäť v online móde a prvá zo série prehliadok ponúkne prierez domácou módnou tvorbou ovplyvnenou aktuálnou situáciou vo svete.
Foto: 
Andrej Hrušovský

Za mimoriadne prísnych hygienických a pandemických opatrení, s respirátormi a testami pripravili organizátori jarnú edíciu projektu BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI by Mercedes-Benz. Počas dvoch dní sa v unikátnych nájomných priestoroch spoločnosti Bjoern na Starej Vajnorskej 4 v Bratislave, predstavila desiatka návrhárov zo Slovenska a Česka. Hoci tvorcovia väčšinou svoje kolekcie prispôsobili aktuálnej situácii, nechýbali ani spoločenské šaty, prevládala „pohodlná móda“, ktorá odzrkadľuje stav, v ktorom sa nachádzame.

BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI by Mercedes-Benz svoj 16. ročník štartujú v rovnakom móde, ako ukončili vlaňajšiu sezónu, vo virtuálnom prostredí - bez divákov pri móle - formou video prehliadky. Tvorbu dizajnérov si naplno užijú diváci 14. a 15. apríla 2021 o 20.00 na stránkach ŽenskýWeb.sk, BMD.sk, sociálnych sieťach Facebook a Instagram, YouTube a v relácii Showbiz televízie TA3 18. 4. a 25. 4. o 18.00.

„Veľká vďaka patrí nielen partnerom, že sa rozhodli podporiť aj tento ročník projektu a to aj napriek tomu, že sme ho vzhľadom na aktuálnu situáciu museli presunúť do virtuálneho priestoru, ale i návrhárom, že mali chuť vytvoriť kolekcie, ktoré uvidíme,“ hodnotí riaditeľka projektu a Agentúry Promotion Ing. Mária Reháková.

„Aj napriek aktuálnej situácii tvorím ďalej, a som veľmi rada, že práve BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI by Mercedes-Benz dávajú možnosť prezentovať našu tvorbu,“ hovorí víťazka projektu Nové tváre módnej scény 2020 Ema Vančová. Okrem nej sa v jarnej edícii predstavia aj ďalšie vlaňajšie finalistky projektu Kristína Krajčovičová, Lucia Bugárová a Andrea Koreňová.

Diváci sa môžu tešiť aj na tvorbu Jany Jurčenko a Zuzany Hakovej, ktoré už niekoľko rokov patria k projektu BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI by Mercedes-Benz. Jana Jurčenko si na túto jar pripravila pre ňu netradičnú kolekciu, ktorá nebude pozostávať zo spoločenských šiat, na ktoré sme zvyknutí, ale o ležérnu módu. Príjemným spestrením je návrat Zlatice Hujbertovej, ktorá sa predstaví s kolekciou Cisárové nové šaty. Radovana Svýbová, finalistka projektu Nové tváre módnej scény z roku 2019, zaujme svojou pletenou a háčkovanou módou v jarnom looku a pre milovníčky topánok sú tu kolekcie dvoch zahraničných tvorcov – značiek Steve Madden a Vasky. Posledne menovaná značka pochádza z Českej republiky a prináša mimoriadne pohodlné topánky, ktoré využijete práve v týchto dňoch.

- - Inzercia - -