Dnes je štvrtok, 06.október 2022, meniny má: Natália
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

SLOVENKA ROKA 2021: Emotívna výstava fotografií na Hrade

jún 10, 2021 - 10:03
Vďaka uvoľneným opatreniam sa v galérii na Západnej terase Bratislavského hradu prvý raz stretli nominantky 13. ročníka ankety SLOVENKA ROKA. Dôvodom bola už tradičná vernisáž výstavy ich portrétov.
Foto: 
Ramon Leško

Počas tohto ročníka skomplikovali pandemické opatrenia nielen tlačovú konferenciu, ktorá sa preniesla do virtuálneho prostredia, ale i samotné nakrúcanie nominačných upútavok. Rovnako to bolo aj s prípravou obrazov nominovaných dám. Opatrenia nedovolili, aby sa dámy nafotili tak ako po minulé roky a tak poslali vlastné fotografie, ktoré ich najviac vystihujú – či už v ich práci alebo súkromí. Výsledkom tak je mimoriadne emotívna séria 29 portrétov, z ktorých ide špecifická emócia.

ram_7545.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Vernisáž otvorili starostka mestskej časti Bratislava - Staré Mesto Ing. arch. Zuzana Aufrichtová, spoločne so zástupcami partnerov projektu RNDr. Tomislavom Jurikom, CSc., Silviou Noskovou Illášovou a šéfredaktorkou týždenníka Slovenka Máriou Mikovou. Kurátorom výstavy sa stal spisovateľ Jozef Banáš, ktorý vo svojom príhovore zdôraznil myšlienku Tomáša Baťu – Nevzdávať sa svojich snov. Počas vernisáže výber tohtoročných laureátok zhodnotil aj garant Nominačnej komisie Prof. RNDr. Jaromír Pastorek, DrSc.. Hudobným hosťom bola klaviristka Silvia Victoria Regia.

ram_7374.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_7381.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_7394.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_7415.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_7425.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_7434.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_7352.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Tento rok sa o priazeň uchádza 29 úspešných Sloveniek, ktoré sú nominované v deviatich kategóriách: Biznis a manažment, Umenie a kultúra, Médiá a komunikácia, Veda a výskum, Vzdelávanie, Podpora mladých talentov, Zdravotníctvo, ŠportCharita. Okrem toho udelí nominačná komisia aj tento rok titul Absolútna Slovenka roka Mimoriadne ocenenie za celoživotný prínos pre Slovensko.

O tom, kto získa prestížne ocenenie v jednotlivých kategóriách, rozhodnú čitatelia týždenníka Slovenka spoločne s divákmi a poslucháčmi RTVS formou SMS hlasovania, kupónov a prostredníctvom internetového hlasovania na stránkach www.slovenkaroka.sk. Hlasovanie odštartovalo 8. februára a ukončí sa 25. augusta 2021.


Mená víťaziek sa dozvieme 27. augusta 2021 počas slávnostného galavečera, ktorý sa uskutoční v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave a v priamom prenose ho odvysiela RTVS na Jednotke. Finálový večer bude patriť nielen nominovaným úspešným Slovenkám, ale aj bohatému kultúrnemu programu. 

Slovenka roka 2021 - vernisáž

Autor: 
ŽenskýWeb.sk

- - Inzercia - -