Dnes je sobota, 04.december 2021, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Mariánska hora pri Levoči ako krásne miesto na sebapoznávanie

jún 15, 2021 - 00:54
Každý človek potrebuje po náročnom a vyčerpávajúcom období priestor na regeneráciu tela, aj duše. Možností výberu je veľa.
Foto: 
archív

Môže si vybrať zo širokej škály aktivít, alebo sa vydať na cestu k moru, či za inými zaujímavými miestami. Je tu však ešte iná ponuka. Tá, ktorá chytí za srdce nejedného dobrodruha. Cesta za poznaním pokojných miest východného Slovenska. Za studnicou plnou energie, kde môže človek čerpať novú silu plnými dúškami z panenskej prírody a očarujúcich pútnických miest.

Spoznajte malebné prostredie podhorských lúk Levočských vrchov, ktoré sa prelínajú s hlbokými a tichými lesmi. Dych berúci pohľad na panorámu Vysokých Tatier bude čerešničkou na torte túlania sa po rázovitých obciach priľahlého regiónu. Navštívte malebnú a históriou popretkávanú Levoču a svoje potulky môžete ukončiť pri Bazilike Navštívenia Panny Márie na neďalekej Mariánskej hore. Tá patrí medzi najstaršie pútnické miesta na Slovensku. Samotná stavba baziliky v sebe ukrýva vzácny exponát v podobe sochy Panny Márie, ktorá pochádza z 15. storočia a je symbolom hlbokej úcty slovenského národa k Bohorodičke.

Návšteva Mariánskej hory poteší nielen oko človeka túžiaceho po kráse, ale aj srdce hľadajúce chvíle pre splynutie s Bohom. Stíšte sa a vnímajte čaro tohto pútnického miesta, ktoré nabáda človeka k túžbe po hľadaní zmyslu života. Vydajte sa na cestu sebapoznania plnú zážitkov a radosti a spoznajte silu svojej viery. Objavte skutočný zmysel svojho života na výnimočných miestach Svätomariánskej púte, kde nie je núdza o pokoj Božieho Ducha. Mariánska hora takýmto miestom určite je.

Svätomariánska púť („Svetlo z východu“) vyzdvihuje kultúrne, prírodné, historické, spoločenské a duchovné hodnoty slovanského národa vzťahujúce sa k posolstvu a mariánskym tradíciám. Viac sa dozviete na www.svatomarianskaput.sk.

Projekt je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci programu Interreg Poľsko-Slovensko.

loga.jpg

Foto: 
archív

- - Inzercia - -