Dnes je pondelok, 05.december 2022, meniny má: Oto
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Gymnastka Mokošová a parastrelec Malenovský zložili sľub do rúk prezidentky SR

júl 14, 2021 - 16:03
Sľub do rúk prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej v stredu predpoludním zložili zástupcovia výprav SR na olympijské a paralympijské hry v japonskom Tokiu.
Foto: 
sita

Za olympionikov sľub zložila športová gymnastka Barbora Mokošová, za paralympionikov reprezentant parastreľbe Radoslav Malenovský.

prezidentka_-_05.jpg

športová gymnastka Barbora Mokošová a reprezentant parastreľbe Radoslav Malenovský
Foto: 
SITA/Branislav Bibel

OH sú v Japonsku na programe od 23. júla do 8. augusta, PH od 24. augusta do 5. septembra. Pôvodne sa obe akcie mali konať už v lete 2020, no pandémia koronavírusu spôsobila ich odklad o jeden rok.

"V uplynulých týždňoch a mesiacoch som sa často stretával s otázkou, či má význam ich v tejto ťažkej dobe organizovať. Šport však ľudí spája, zjednocuje a motivuje. Verím, že naši športovci dokážu, že vedia bojovať a športovými výsledkami spravia radosť fanúšikom," povedal v príhovore prezident Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Anton Siekel.

Členovia výprav, športovci aj ich realizačné tímy, si z rúk prezidentky SR prevzali menovacie dekréty a od prezidenta SOŠV účastnícke odznaky.

Mokošová a Malenovský v mene všetkých športovcov sľúbili dodržiavanie pravidiel v duchu inklúzie a rovnosti. "Robíme to pre česť našich tímov, aby sme vďaka športu urobili svet lepším," povedali.

prezidentka_-_02.jpg

prezidentka SR Zuzana Čaputová
Foto: 
SITA/Branislav Bibel

"Olympijské a paralympijské hry sú najväčším sviatkom športu, pretože stelesňujú jeho najvyššie ideály. Aj tieto určite prinesú obdivuhodné výkon a svetové či olympijské rekordy. Doma budeme vaše úsilie prajne sledovať a držať palce, aby ste podali čo najlepšie výkony. Želám Vám veľa úspechov a prajem Vám, aby ste sa vracali s pocitom, že ste pre svoj úspech a dobrú reprezentáciu Slovenska urobili všetko, čo bolo vo vašich silách. Ak sa tak stane, v našich očiach budete všetci víťazi," zaznelo z úst prezidentky SR Zuzany Čaputovej.

- - Inzercia - -