Dnes je streda, 08.december 2021, meniny má: Marína
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ani kreatívna, umelecká duša sa dnes nezaobíde bez digitálnych zručností

august 30, 2021 - 20:14
Umenie dnes nevzniká len na maliarskom plátne. Už to nie je len o precíznych ťahoch štetca, či kvalitných temperách, ale umelecké diela vznikajú aj spoza obrazoviek počítača. Alfou a omegou je však vybrať si zariadenie, na ktoré sa dá spoľahnúť a ktoré vždy ponúkne ten najlepší možný používateľský zážitok a tým aj ohurujúci výsledok. Či už profesionál alebo samouk s vášňou pre grafické programy, všetci ocenia notebook, vďaka ktorému možno popustiť uzdu fantázii.
Foto: 
Lenovo

Výkon či štýlovosť – a čo tak oboje?

 Ak ste kedysi potrebovali kvalitný notebook s vysokým výkonom, častokrát ste museli robiť kompromisy či už v jeho prenosnosti alebo dizajne. Ak mal notebook špičkový procesor, bol veľký, ťažký, rozhodne nie komfortný na aktívny spôsob života či filozofiu práce odkiaľkoľvek. Našťastie, niečo také dnes už nehrozí. Lenovo ThinkBook 16p Gen 2 je počítač bez kompromisov, u ktorého ide dizajn a výkon ruka v ruke. No a keď už sme pri tom dizajne, tento notebook je skutočne vytvorený pre náročného zákazníka a štýlové hliníkové telo je aj mimoriadne odolné voči nástrahám, či už v práci alebo na cestách.

Kľúčom k digitálnemu umeniu je procesor AMD Ryzen, ktorý sa vie veľmi rýchlo a elegantne vysporiadať s grafickými programami na úpravu fotiek a videí a svojou efektivitou šetrí drahocenný čas. Nie je totiž nič frustrujúcejšie, ako keď máte nápad a chcete ho rýchlo zhmotniť do konkrétnej vizualizácie, no počítač mrzne.  

 Reklama na ticho

 Pri takto výkonných notebookoch sa neraz stáva, že majiteľ má na základe obrovského hluku spôsobeného chladením pocit, akoby mu počítač mal každou chvíľou vzlietnuť. Dizajnéri ThinkBook 16p Gen 2  mysleli aj na to, keď doň implementovali špičkovú technológiu potláčania zvuku založenú na umelej inteligencii. Akýkoľvek hluk v pozadí tak počítač sám eliminuje a už nikdy vás nevyruší počas dôležitého pracovného stretnutia, či keď sa budete skutočne potrebovať sústrediť na svoju prácu.

Okrem hluku si počítač vie sám optimalizovať aj výkon v troch rôznych módoch, podľa toho, na čom zrovna pracujete. Berie ohľad na to, aký výkon a koľko pamäti potrebujete a podľa toho sa nastaví do vhodného režimu, aby podal ten najlepší výkon, no zároveň aj šetril energiu.

 Zaostrené na detail

 Digitálne grafické umenie sa už vôbec nezaobíde bez špičkovej grafiky a monitoru, ktoré završujú synergiu technologických vychytávok v tomto inšpiratívnom zariadení. Či už hovoríme o vysokom rozlíšení a ostrých detailoch alebo dokonalých, živých farbách novej 16:10 2.5k LCD obrazovky, Lenovo ThinkBook 16p gen. 2 má všetko alebo gamerskej grafickej karte NVIDIA GeForce RTX. Stačí už iba dobrý nápad a rozletu vašej kreatívnej duše už nič nebráni.

Viac informácií o Lenovo ThinkBook nájdete priamo u predajcu Datacomp.

- - Inzercia - -