Dnes je sobota, 28.máj 2022, meniny má: Viliam
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Rakúsko sprísňuje kontroly dodržiavania opatrení

november 08, 2021 - 17:45
Rakúsko zintenzívňuje kontroly dodržiavania nových protipandemických pravidiel. Tie podmieňujú vstup do barov, reštaurácií alebo kaderníctiev, ako aj účasť na verejných podujatiach, dokladom a absolvovaní očkovania proti koronavírusu alebo prekonaní ochorenia COVID-19 a vstupujú do platnosti v pondelok. V Rakúsku za posledných sedem dní registrovali 635 nových prípadov nákazy koronavírusom na 100-tisíc obyvateľov. V porovnaní so susedným Nemeckom to predstavuje viac ako trojnásobok.
Foto: 
canva.com

Vláda počíta so štvortýždňovým prechodným obdobím s cieľom povzbudiť nezaočkovaných ľudí, aby sa dali zaočkovať. Počas tohto obdobia bude môcť každý, kto dostal jednu dávku vakcíny a má negatívny PCR test využívať spomenuté služby a navštevovať podujatia. V Rakúsku je proti koronavírusu plne zaočkovaných zhruba 65 % obyvateľov.

Minister vnútra Karl Nehammer uviedol, že k približne 4-tisíc policajtom, ktorí už pravidelne hliadkujú, pribudne ďalších 800 poverených kontrolou dodržiavania opatrení. Zákazník, ktorý ich poruší, môže dostať pokutu do výšky 500 eur a podniky až do výšky 30-tisíc eur.

Vláda tvrdí, že ak sa situácia bude naďalej zhoršovať, môžu nasledovať ďalšie obmedzenia pre neočkované osoby.

- - Inzercia - -