Dnes je streda, 30.november 2022, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Adventný kalendár plný rodinnej pohody

december 01, 2021 - 14:00
Hurá, a je to tu, prvý december a s ním netrpezlivé rátanie dní do príchodu Ježiška. Necítite to až tak pozitívne a svoj momentálny stav skôr prirovnávate k hrči nervov a stresu? Nezúfajte. Pripravili sme pre vás adventný kalendár plný rodinnej pohody. Skúste ho s nami prežiť a my vám garantujeme naozaj príjemné a pohodové Vianoce.
Foto: 
Shutterstock

Náš kalendár má rovnako ako tie typické čokoládové 24 okienok. Čo každé z nich skrýva? Smelo čítajte ďalej, alebo sa dnes zamerajte len na číslo jeden a v ostatných aktivitách pokračujte deň po dni až po samotné veľké finále.

royal_1.jpg

Adventný kalendár plný rodinnej pohody
Foto: 
Shutterstock

1.12. Vyzdobte si obydlie. Zapojte naozaj všetkých členov domácnosti a pri večeri si porozprávajte, ktorá časť vyzdobeného kráľovstva je pre koho najobľúbenejšia a prečo.

2.12. Pri raňajkách sa každý každému zdôverte, na čo sa dnes najviac tešíte a večer si zas porozprávajte ako to dopadlo.

3.12. Skúste sa spoločne ako rodina zamyslieť nad tým, kto z vášho okolia by ocenil vašu pomoc, a tú im potom spoločne poskytnite. Nemusí pritom ísť o nič komplikované alebo drahé. Držte sa len motta, že dobro plodí dobro.

4.12. Dnes „Barbora ťahá sane do dvora“, tak ak bude počasie priať, ťahajte všetci s ňou. Ak ste na Maldivoch alebo v upršanej Petržalke, aspoň si za rodinným stolom pospomínajte na veselé príhody z vašich detských sánkovačiek.

5.12. Všetci si pekne vyleštite čižmy a dajte ich do okna. Najmenším, pokojne aj s pomocou vševediaceho internetu, vysvetlite kto bol Mikuláš a prečo teraz deťom nosí sladkosti.

6.12. Na raňajky si namiesto ovsenej kaše dajte to, čo vám bolo nadelené bradatým pánom.

7.12. Bruchá máte plné sladkostí z predošlého dňa, tak si dnes všetci spolu pripravte niečo zdravé a výživné pod zub. Potom sa vyberte na prechádzku do najbližšieho lesa či parku.

8.12. Začnite nácvik vianočných kolied, nech v dostatočnom predstihu vyladíte všetky falošné tóny.

9.12. Odfoťte sa všetci spolu na vianočnú pohľadnicu, ktorú následne pošlete blízkym. Celé sa to dá spraviť aj z mobilu, tak smelo.

10.12. Dajte hlavy dokopy a zostavte zoznam na vianočné pečenie, následne všetko potrebné na túto aktivitu kúpte alebo objednajte.

11.12. Choďte na prechádzku do mesta obzrieť vianočnú výzdobu. Ak bývate na vidieku, pokochajte sa výzdobou v záhradách susedov.

12.12. Napíšte Ježiškovi. Všetci, lebo na každom stvorení za rodinným stolom záleží.

13.12. Napíšte si upratovací zoznam a rozdelenie úloh.

14.12. Spravte si ďalšiu generálku kolied a tiež skúšku štedrovečerných outfitov.

15.12. Choďte kúpiť voňavý vianočný stromček a doma sa za tento výkon odmeňte horúcou čokoládou.

16.12. Spravte si rodinný filmový večer samozrejme s vianočnou tematikou.

17.12. Choďte sa vyšantiť zimnými aktivitami, na tom či pôjde o sánky, korčule, lyže či bežky nezáleží.

18.12. Poupratujte si príbytok.

19.12. Ozdobte vianočný stromček a niečo si upečte.

20.12. Poobzerajte sa po dobrovoľníckej aktivite, kde by ste ako rodina mohli priložiť ruku k dielu.

21.12. Každý sa každému zverte, čo si na tom druhom najviac ceníte a objímte sa.

22.12. Spravte posledné prípravy pred Štedrým dňom, uistite sa, že máte všetko potrebné hotové a večer si v posteli porozprávajte veselé vianočné príhody z detstva.

23.12. Opäť si spravte dlhú prechádzku po vianočných výzdobách, aby ste sa dobre naladili na zajtrajšok.

24.12. Oslavujte. Čo sa nestihlo, nech vás netrápi, darujte si príjemný a pohodový deň v duchu vašich tradícií.

Veríme, že o vtipné momenty a duchaplné rozhovory nebude núdza. Žiaden hmotný dar nevyváži to, aký pocit si zo situácií odnesiete. Želáme vám prekrásny Advent 2021.

- - Inzercia - -