Dnes je piatok, 02.december 2022, meniny má: Bibiána
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Čo môžeme spraviť, aby sa naša starostlivosť o krásu stala ekologickejšou

január 12, 2022 - 14:00
S príchodom nového roka je pre nás typické zamýšľať sa nad svojimi zvykmi a rutinou. Pozývame vás na malú úvahu o tom, čo môžeme spraviť, aby sa naša starostlivosť o krásu stala ekologickejšou (a často aj zdravšou). Pozitívna zmena začína vždy jednotlivcom. Nebojte sa a buďte ním vy. Čo teda môžete zlepšiť pre seba aj pre planétu na poli krásy?
Foto: 
shutterstock

Stavte na recyklovateľné a znovu použiteľné obaly

Rovnako ako čistiace prostriedky, aj tie určené na starostlivosť o telo si dnes už viete nabrať v špecializovaných obchodoch do vami zvolených obalov. Vyhnete sa tak zbytočnému hromadeniu plastových fliaš, túb a téglikov a tým významne znížite produkciu odpadu vo svojej domácnosti. Dokonca aj svetoví lídri v kozmetike pociťujú prechod na ekologickejšiu vlnu a mnohé bežne dostupné výrobky v drogériách začínajú byť ponúkané v baleniach, ktoré sa recyklujú ľahšie. Vás, ako spotrebiteľa, prechod na takéto obaly stojí zväčša rovnako alebo menej čo sa financií týka a vyžaduje si len o trochu viac plánovania. Nie je to žiadna veda a pritom je to skvelá služba sebe, planéte a ďalším generáciám.

Siahnite po organickej kozmetike

Surové chemikálie a toxíny sú to posledné, čo by ste chceli mať v pleťových či telových prostriedkoch, maskare, korektore alebo dokonca parféme. Každá žena si zaslúži len tie najlepšie ingrediencie, aby jej pleť, vlasy a tvár vyzerali úžasne. Organický trh zaznamenáva stály nárast a už viac ako 20% spotrebiteľov nakupuje ekologické produky. Produkty s označením eko či bio neobsahujú škodlivé chemikálie, vďaka čomu sú bezpečnejšie pre životné prostredie a pracovníkov, ktorí ich vyrábajú. Na informácii k produktu sa vždy viete pozrieť aj na to, či je vegánsky a netestovaný na zvieratách.

Pozor na mikročastice

V roku 2015 bol schválený zákon o vodách bez mikročastíc, ktorý zakázal mikroperličky ako prísadu do akéhokoľvek zloženia. Mikroperličky sú drobné plastové čiastočky, ktoré idú z mydla, ktoré používate napríklad na umývanie tváre, až do oceánu. Takto znečisťujú vodu a kontaminujú potravinový reťazec toxínmi. Hoci sa výrobky obsahujúce plastové čiastočky stále používajú, od roku 2018 sa už nemôžu vyrábať. Je to obojstranne výhodné pre vaše kúpeľňové produkty, ako aj pre ekosystém.

Zdravšia energia

Čoraz viac kozmetických značiek zaujíma zdravší a ekologickejší prístup nielen k svojim produktom, ale aj k ich výrobe. Mnohé značky, ktoré prešli na prírodné zložky, tiež vyrábajú svoje produkty použitím obnoviteľných zdrojov energie, napríklad prostredníctvom tovární poháňaných vetrom.

Životné prostredie na prvom mieste

Keď sa nad tým zamyslíte, nič iné nám ani neostáva. Ak chceme to najlepšie pre seba a nasledujúce generácie, musíme nájsť zhodu medzi tým, čo slúži nám a tým, čo slúži životnému prostrediu. Inak to nepôjde. Našťastie možností už existuje mnoho.

Ak sme vás presvedčili, môžete siahnuť aj po domácej kozmetike, o ktorej sme písali včera.

- - Inzercia - -