Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Trendy v starostlivosti o pleť v roku 2022

február 22, 2022 - 08:00
Trochu sme kvôli vám pátrali a pozreli sme sa na to, aké sú trendy v starostlivosti o pleť v tomto roku. Je sa na čo tešiť, ale zároveň mnohé už realizujete niekoľko rokov. Čítajte a inšpirujte sa.
Foto: 
shutterstock

Protizápalová starostlivosť o pleť

Zdá sa, že stále viac ľudí chápe protizápalový aspekt života a fakt, že zápaly spúšťajú problémy s naším celkovým zdravím, kožné dysfunkcie nevynímajúc. Aj preto nastáva mierny odklon od určitých trendov, ako je napríklad chemický peeling a zameranie sa presúva skôr na posilnenie pokožky ako orgánu. O pleť sa treba starať tak, aby sme posilnili funkciu kožnej bariéry a náš mikrobióm a je vhodné prejsť na protizápalovú rutinu v starostlivosti o pleť. Platí tu pomerne jednoduché pravidlo- životný štýl, ktorý je lepší pre naše zdravie, je zároveň šetrnejší k našej pokožke.

Minimalizmus

Verte či neverte, tento trend zasiahol aj starostlivosť o pleť a odborníci sa zhodujú, že menej je často viac. Zdá sa, že v roku 2022 sa viac ľudí rozhodne pre jednoduchšie postupy starostlivosti o pleť a minimalistický prístup. Pokiaľ ide o starostlivosť o pleť, používanie príliš veľkého množstva produktov nezaručuje efektívne výsledky, niekedy príde skôr opak. Jednoduché udržiavanie hydratovanej a chránenej pokožky môže znamenať veľký rozdiel a práve k tomu by mala smerovať aj naša starostlivosť.

Domáce ošetrenia a technológie

Domáca liečba bude naďalej rásť v popularite. Po dlhých mesiacoch, keď nebolo možné zveriť sa do rúk odborníkom kvôli koronavírusu a lockdownom si mnoho ľudí zaobstaralo nástroje, ako si pomôcť v domácich podmienkach. Vzrástol dopyt po pleťových maskách, nočných omladzujúcich ošetreniach, hydratačných a pílingových maskách. Niektorí ľudia nie sú spokojní s miernymi výsledkami dosiahnutými s voľne predajnými produktami a chcú niečo, čo bude mať na ich pleť väčší vplyv a práve preto zažívajú svoj boom aj rôzne domáce prístroje ako napríklad galvanické žehličky či laserové prístroje na báze IPL.

Ochranný faktor

Ak ste si mysleli, že mu odzvonilo, ste na omyle. Aplikácia ochranného faktora v rámci dennej rutiny starostlivosti o pleť je alfou a omegou, ak chceme spomaliť proces starnutia. Opaľovací krém bude aj naďalej žiadaný počas celého roku 2022, pretože jeho životne dôležité použitie je dokázané, široko odporúčané a zdôrazňované lekármi, estetikmi a kozmetičkami ako jedna z najdôležitejších požiadaviek pri starostlivosti o pleť.

Vnútorný prístup

Tak ako to bolo spomenuté už viackrát, bude sa klásť väčší dôraz na zdravie pokožky, pričom viac ľudí si osvojí prístup „zvnútra von“ k starostlivosti o pleť. Je potrebné viac vzdelania, aby ľudia pochopili svoju vlastnú kožu. Ľudia si často kupujú najnovšie produkty starostlivosti o pleť bez toho, aby zvážili svoj typ pleti alebo to, čo ich pleť skutočne potrebuje. Väčšina problémov pleti (a nielen jej) pritom začína v našom vnútri a je tak nutné skutočne sa zamerať na to, čím svoje telá kŕmime. Skrátka, nemôžeme očakávať zázraky na počkanie, ktoré kúpime niekde v drogérii alebo prehltneme v rýchlej tabletke.

Čo pre seba dnes spravíte Vy?

- - Inzercia - -