Dnes je pondelok, 05.december 2022, meniny má: Oto
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Upracte si vo vlastnom tele pomocou jarného detoxu

marec 22, 2022 - 10:00
Vyčistiť, vydrhnúť, opláchnuť. Dobré zužitkovať a zlého sa zbaviť! Privítajte jar s vašim novým a zdravším JA. Máme pre vás tipy ako na to.
Foto: 
shutterstock

Poriadok v hlave

Nájdite si čas na utriedenie myšlienok, plánov a vízií. Na niekoľko hodín vypnite telefón a počítať, len sama so sebou si sadnite na príjemné miesto, vezmite zápisník a všetko dôležité si jednoducho spíšete. Uvidíte, vyjasní sa vám v srdci, vzťahoch aj v práci. Určte si priority, naplánujte ciele a vracajte sa k poznámkam vždy, keď zídete z pomyselnej cesty. Takto krok po kroku získate kontrolu nad  svojom životom tak, ako nikdy predtým. Kto podobne urobil už na nový rok, má o starosť menej. Avšak po mnohých neúspešných skúsenostiach vieme, ako to s novoročnými predsavzatiami chodí. Preto je vhodné zaoberať sa podobnými záležitosťami v jarnom období, avšak reálne. Rozdiel pocítite v odľahčení hlavy a zbavíte sa nepríjemných myšlienok v podvedomí, kde sa  konečne uvoľní priestor na nové lepšie veci.

Športu zdar

Pravidelným sprievodcom zimy sú kilá navyše a lenivosť na rozdávanie. Koniec výhovorkám, pohyb potrebujeme viac ako soľ. Snáď nikdy nám počasie neposkytne vhodnejšie podmienky na všetky druhy športu ako počas nadchádzajúcich dní. Venujte sa aktivitám, ktoré vám prinášajú najväčšiu radosť a potešenie. Duševná spokojnosť je aj pri športe veľmi dôležitá. Vyberajte si aktivity, ktoré môžete vykonávať na čerstvom vzduchu, prospeje to celému vášmu organizmu. Korčule, bicykel, či obyčajná zrýchlená chôdza alebo jogging sú na rozhýbanie kondičky ako stvorené. Naplánujte si vopred čas, alebo vzdialenosť, ktorú chcete denne prejsť. Venujte sa športu pravidelne, vaša pohoda a sebavedomie budú priamoúmerne rásť. Nezabúdajte však, že ozajstný efekt jarnej očisty dosiahnete len po zharmonizovaní stravy a pohybu, tela a duše.

yoga.jpg

Foto: 
shutterstock

 Čistá krv

Ozdravný režim môžete podporiť pitím čaju s detoxikačnými účinkami. Overeným spôsobom ako z tela odstrániť ťažké kovy, je čaj z koreňa lopúcha. Pomôže pri ťažkostiach s vypadávaním vlasov alebo kožných problémoch. Odporúča sa pre tých, ktorí by radi schudli, pretože upravuje činnosť metabolizmu. A koľko čaju treba piť? Doprajte si ho vždy čerstvý, dve až tri šálky denne. Zalejte 1 – 2 čajové lyžičky sušeného koreňa vriacou vodou a lúhujte 10 minút. Alebo si urobte žihľavový čaj, nikdy nesklame. Obsahuje množstvo antioxidantov a podporuje obranyschopnosť organizmu. Nepite ho však dlhšie ako dva až tri týždne. 

Očista zvnútra

„Myslím, že dnes už vieme, že vyvolať detoxikáciu organizmu nejakým účinným produktom zvonku nie je možné. Ak však pod detoxom chápeme prečistenie našej stravy o priemyselne spracované potraviny, a naopak zaradenie kvalitných potravín, zeleniny a ovocia, a následne doplnenie koncentrátov vo forme prírodných doplnkov, tak môžeme povzbudiť ozdravné a regeneračné procesy nášho tela,“ hovorí Jarka Bartos, pestovateľka Moringy.

listy_moringy_karibskej.jpg

Foto: 
shutterstock


Pomocník z Karibiku

Počuli ste o moringe? Moringa je strom, s vysoko kvalitnými listami – z nich sa zvyčajne produkuje prášok, alebo drvené listy na čaj. Špecifikom listov je vysoký obsah bioaktívnych látok, najmä polyfenolov, antioxidantov a ďalších látok užitočných pre naše zdravie. Moringa má preukázateľné vlastnosti, ktoré dajú zabudnúť na všetky nápoje obsahujúce kofeín alebo teín odstraňujúce únavu len krátkodobo a funguje ako skutočný reštartér. Ako je to možné?

Objavte radosť a chuť do života

„Výhodou moringy je jej čistota – doslova sa na nič nehrá. Je účinným koncentrátom živín, vitamínov a minerálov, ktorý doplní všetko, čo nám chýba. Je potvrdené, že nám Európanom chýba množstvo dôležitých živín, ktoré môžu súvisieť s častejším výskytom chronických ochorení, ale aj bežných viróz,“ informuje Jarka Bartos. 

Extrakt moringy zvyšuje koncentráciu hemoglobínu, množstvo glukózy a rezervy glykogénu vo svaloch a v pečeni. Zároveň znižuje koncentráciu laktátu, triglyceridov a močoviny. Čo to znamená? Týmto bol potvrdený účinný efekt extraktu proti únavovému syndrómu – moringa aktivuje energetické zásoby organizmu a antioxidačnú kapacitu tkanív.

Má vysoký obsah vitamínu A a železa, ktoré účinne bojujú proti neustálej únave a celkovej vyčerpanosti organizmu. Vitamín A a železo prispievajú k tvorbe červených krviniek a hemoglobínu zodpovedných za správny obeh kyslíka v ľudskom tele. Ak túžite cítiť prepotrebnú energiu, radosť a chuť zo života, detox s moringou naštartuje a povzbudí orgaznizmus.

- - Inzercia - -