Dnes je piatok, 01.júl 2022, meniny má: Diana
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

NAKA zadržala muža, ktorý sa na internete vyhrážal masovou vraždou na Spiši

máj 27, 2022 - 14:49
Národná kriminálna agentúra (NAKA) v noci zo štvrtka na piatok zadržala muža, ktorý sa mal na sociálnych sieťach vyhrážať plánovaním masovej vraždy na Spiši. Stalo sa tak počas zaisťovacej akcie spolu s útvarom osobitného určenia (Lynx Commando) s krycím názvom „PAS“. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.
Foto: 
Národná kriminálna agentúra

Podľa nej z doposiaľ vykonaných vyšetrovacích úkonov vyplýva, že hrozba teroristického útoku súvisiaca s videami na YouTube, ktoré sa posledné dni šírili internetom, je definitívne a jednoznačne odvrátená.

„K zadržaniu osoby výrazne prispel odbor kriminálnej polície okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi. Vykonali sme tiež domovú prehliadku, pri ktorej sme zaistili rozhodujúce digitálne stopy,“ uviedli policajti. NAKA síce zadržala osobu, nejde však o Aleša Š., ako to prezentoval názov užívateľského účtu na portáli YouTube.

„V tejto súvislosti žiadame verejnosť, aby bola pri manipulácii s obsahom na sociálnych sieťach a v celom internetovom priestore mimoriadne ostražitá. Každá informácia sprístupnená širokému spektru užívateľov sociálnych sietí a internetového priestoru je mimoriadne náchylná na zneužitie,“ upozornila polícia. Zároveň dodala, že v súčasnom štádiu trestného konania nebude zverejňovať žiadne ďalšie informácie, tie poskytne až vtedy, keď to procesná situácia dovolí.

- - Inzercia - -