Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Viete, čo príroda vymyslela na starnutie do krásy?

jún 17, 2022 - 15:00
Starnutie je prirodzenou súčasťou života a akokoľvek sa snažíme, alebo čokoľvek nám je navrávané, nezastavíme ho. A práve z tohto dôvodu nastal čas zmeniť optiku. Nebojujme proti starnutiu, naopak objímme ho.
Foto: 
shutterstock

Spravte si s nami pár príjemných domácich masiek, ktoré sľubujú zázraky. A v prípade, že by sa žiadne neudiali, strávite aspoň pár pekných chvíľ sama so sebou- a to nikdy nie je na škodu.

  1. Medovo- jogurtová maska

Je všeobecne známe, že med a jogurt sú dve zložky, ktoré sa v ajurvédskej starostlivosti o pleť používajú po stáročia. Ale viete prečo? Zatiaľ čo med je exfoliátor a rozjasňuje pokožku, kyselina mliečna v jogurte znižuje viditeľnosť vrások a odlupuje odumreté bunky. Postup: Dobre premiešajte dve polievkové lyžice medu a pol šálky jogurtu. Naneste na tvár a krk po dobu 20 minút. Opláchnite teplou vodou, aby ste odhalili jemne orosenú a nádherne rozžiarenú pokožku.

  1. Banánová maska

Tajomstvo starnutia do krásy spočíva najmä v poskytovaní primeranej vlhkosti svojej pokožke. Okrem toho, že banány sú plné vitamínov a živín, ktoré podporujú lesk, obsahujú aj 75 % vody, ktorá poskytuje pleti intenzívnu hydratáciu. V spojení s jogurtom a prírodným zmäkčovadlom, ako je med, je táto banánová maska ​​dokonalým ovocným potešením, po ktorom vaša mdlá pleť s určitosťou túži. Postup: Polovicu banánu roztlačte vidličkou, aby ste vytvorili hladkú pastu. K tomu pridajte lyžicu medu a dve polievkové lyžice hustého jogurtu a dobre premiešajte. Naneste masku na vyčistenú tvár a krk a po 15 minútach zmyte. To, čo ste nespotrebovali na pleť, pokojne zjedzte, potešíte aj trávenie.

  1. Uhorková maska

Uhorka je obľúbená na redukciu opuchov, tmavých kruhov a tiež dodáva pokožke hydratáciu. Obsahuje oxid kremičitý, ktorý pomáha udržiavať elasticitu pre starnúcu pokožku. Pridajte túto upokojujúcu uhorkovú masku do svojho režimu starostlivosti o pleť a sledujte, ako sa vaša unavená pleť rozjasňuje, a pohľadom mladne. Postup: Skombinujte polovicu olúpanej uhorky s pol lyžičkou citrónovej šťavy a rozmixujte ich v kuchynskom robote. Naneste to na celú tvár a krk. Nechajte zaschnúť 20 min. Nakoniec umyte vlažnou vodou.

- - Inzercia - -