Dnes je pondelok, 05.december 2022, meniny má: Oto
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Bukálna masáž pre udržanie krásy aj zdravia

október 03, 2022 - 14:00
Ak sledujete témy venujúce sa kráse, nie je vylúčené, že ste sa v poslednej dobe stretli so záhadne znejúcim pojmom bukálna masáž. Predstavme si ju v našej rubrike spolu s masérkou a terapeutkou Monikou Suchánkovou a zamerajme sa na benefity, ktoré môže táto príjemná neinvazívna omladzujúca procedúra priniesť. Venujte si čas pre seba, a ak ste sa ešte nerozhodli, či do toho ísť, čítajte ďalej.
Foto: 
shutterstock

Kde sa vzala a čo si pod ňou predstaviť

„Bukálna masáž vznikla vo Francúzsku a patentovať si ju dala dáma menom Joelle Ciocco. Od tej doby bola technika vylepšená v Taliansku a Rusku s tým, že každá krajina či terapeut si našli svoj vlastný originálny spôsob, aby sa dosiahli čo najviditeľnejšie výsledky. Názov pochádza z latinského bucca, teda ústa, nakoľko sa masáž robí cez dutinu ústnu,“ vysvetľuje nám v skratke pôvod dnes už svetovo populárnej masáže masérka a terapeutka Monika Suchánková.

Ako sme sa dozvedeli, primárne sa masíruje spodná časť tváre, vďaka čomu viete predísť chirurgickému zákroku. Samozrejme, pod podmienkou, že sa masáž robí pravidelne a od mladého veku okolo 35 rokov. Dámy, ktoré sa rozhodnú zatočiť s vráskami týmto spôsobom a plánujú vpred, okolo päťdesiatky vidia výsledky a plastické operácie nemusia podstupovať. Skvelou výhodou masáže je aj samotný ľudský kontakt a dotyk, ktorý má pozitívny vplyv na psychiku. „Technológia na poli krásy a ošetrení výrazne pokročila, ale ľudskú ruku a cit v nej žiaden prístroj nenahradí,“ približuje ďalší rozmer masáže terapeutka.

Kedy, pre koho a ako často má bukálna masáž zmysel

Frekvencia masáží záleží od veku, v ktorom s nimi konkrétna žena začne. Ak je to po tridsiatke, stačí ošetrenie raz za mesiac, ak po štyridsiatke, opakovania by už mali byť častejšie. Na začiatku je tiež dobré spraviť štyri až šesť sedení vždy po týždni a keď sa svaly takto dôkladne precvičia, pokračovať v mesačných intervaloch na udržanie. „Na tvári a krku máme 57 svalov, s ktorými veľa nerobíme a práve vtedy je bukálna masáž na nezaplatenie. Hoci sa veľa žien venuje tvárovej joge, máloktorá vydrží a keď z pravidelnosti poľaví, efekt sa stratí. My ženy vieme byť lenivé a práve bukálna masáž v kombinácii s liftingovou je akýmsi „fitkom“ pre tvár, ale s tým, že sa nám o svaly postará skúsený masér,“ dozvedáme sa. Jogou či masážou teda vieme sval naťahovať a precvičiť, aby neochaboval. Keď sa bavíme o tom, pre koho je vhodná, musíme spomenúť aj kontraindikácie. „Sú nimi zapálená pleť s akné, poranenia na tvári, herpesy, afty a tiež rosacea, na ktorú nepôsobí prílišné prekrvenie vhodne. Naopak skvelá je pre všetky ženy a mužov, ktorí chcú dlhodobo vyzerať mlado, hoci je prirodzené, že gravitácia nám všetko ťahá nadol, liftingovou masážou ideme v opačnom smere,“ hovorí Monika Suchánková. Bukálna masáž sama o sebe má zmysel zo zdravotných dôvodov, vhodnáje pre všetkých, ktorí škrípu zubami, zatínajú zuby pri nervozite, pre tých, ktorý majú stuhnutú sánku po nosení strojčeka na zuby a pri bolestiach hlavy.

Bukálna masáž a plastická chirurgia

Samozrejme, aj keď sa záujemci o mladistvejší vzhľad dôkladne udržiavajú, v istom veku sa zvykne objaviť chuť na chirurgický zákrok alebo injekčné kúry. Nie je to v kombinácii s bukálnou masážou problém? „Vôbec nie, skôr naopak,“ vysvetľuje odborníčka a pokračuje ,“aj keď dámy chodia na botox alebo kyselinu hyalurónovú, masáž, samozrejme po istej dobe (aspoň mesiac po procedúre), je vhodná a má viditeľne omladzujúci efekt. Po plastickej chirurgii a zahojení všetkých rán je tiež výborná, veď masírujeme predsa svaly- tým tento typ procedúry len ulahodí tvári a výsledky plastickej chirurgie predĺži.“

Zlákala aj známe osobnosti

Čaro tejto masáže už objavili známe tváre vo svete aj na Slovensku. Medzi svetové celebrity, ktoré jej holdujú patria napríklad Meghan Markle a Jennifer Lopez. A práve postup, ktorý používa terapeutka Meghan Marklovej je ten, ktorý preferuje aj Monika Suchánková. „Pri masáži spájam tri techniky- lymfatickú masáž na zbavenie sa toxínov, skulpturálnu alebo sochársku masáž, ktorá sval tvaruje a až nakoniec bukálnu, teda masírovanie cez dutinu ústnu, ktoré samo o sebe trvá len okolo 10 minút. Pri masáži všetko ťaháme nahor, ide o prirodzenú liftingovú techniku, ktorej efekt vidieť ihneď po ošetrení a pretrváva okolo 5 dní.“ Vhodná je preto aj pred dôležitými životnými udalosťami, ako napríklad svadba alebo rôzne spoločenské akcie.

Príprava pleti pred masážou a domáce pravidlá

Hoci vás bukálna masáž kombinovaná s liftingovou (skulpturálnou) omladí takmer ihneď, je vhodné skombinovať ju s aj s inými procedúrami, ktoré na ňu pleť pripravia. „Čistenie pleti, mikrodermabrázia, či hydrobrázia sú skvelými pomocníkmi na nachystanie pleti, veď na vyčistenú pleť pôsobia procedúry efektívnejšie a dosiahnete tak najlepší rozdiel. Netreba však zabúdať ani na domácu starostlivosť- to čo vám spravia na kozmetike má efekt možno týždeň, ale to, ako sa o seba staráte doma je kľúčové, aby ste mladistvo a zdravo pôsobili dlhodobo,“ prízvukuje odborníčka. Treba tiež myslieť na to, aké je ročné obdobie. Pri profesionálnych ošetreniach sú na jeseň a v zime vhodné mezoterapia či chemický píling s kyselinami, ktoré krásne predchádzajú starnutiu pleti. „Doma treba tiež praktikovať takzvané dvojité čistenie, teda „do čistého tampónu“ a v prípade problémovej- aknóznej pleti, treba určite meniť každý deň uterák na tvár a často meniť aj obliečky na vankúš. Ideálne je nedotýkať sa tváre vôbec a pre všetky z nás platí zlaté pravidlo- nikdy neísť spať s make-upom,“ zhŕňa odborníčka domáce zásady, ktoré by mali ženy vštepovať aj svojim deťom, aby sa stali automatickými.

Očakávania verzus realita

Procedúru bukálnej masáže v kombinácii s liftingovou sme chceli vyskúšať na vlastnej koži, aby sme pochopili, či sa skutočne jedná o sľubovaný zázrak. Na naše príjemné prekvapenie sme sa utvrdili v tom, že zázraky na počkanie neexistujú, ale to, čo funguje, je poctivo vykonaná práca s prímesou fyziky a anatómie.

dizajn_bez_nazvu4311.png

Bukálna masáž pre udržanie krásy aj zdravia
Foto: 
Archív MS

Celá tvár po procedúre, ktorej súčasťou bola aj bukálna masáž pôsobila vypnutejšie, plnšie a čo nás prekvapilo najviac, bolo zmiernenie dlhodobo ovisnutého očného kútika a kontúr na ľavej strane tváre, ktorá bola v minulosti dočasne znecitlivená. Na druhý deň po masáži bol efekt ešte badateľnejší a objavila sa aj mierna „svalovica“, čo je úplne normálne. Ako nás však masérka upozornila vopred, normálne nie sú po masáži modrinky. S tými sme sa samozrejme nestretli a tešili sme sa, že sme spravili niečo pre svoju krásu, ale aj zdravie zároveň.

_______________________________________________________________________

monika_suchankova.png

Bukálna masáž pre udržanie krásy aj zdravia
Foto: 
Archív MS

Monika Suchánková je masérka a odborníčka na ženskú krásu s dvadsaťročnými skúsenosťami. Dlhodobo pôsobila v zahraničí- v Egypte, Írsku a v Španielsku a na Slovensku by rada videla kvalitu služieb, s akou sa stretávala práve v týchto krajinách. Každá žena si podľa nej zaslúži moment pre seba, keď sa zverí do rúk odborníka a nechá sa rozmaznávať. Jej snom je, aby sa u nás vytvorila komunita masérov, ktorí sa budú navzájom ťahať, zlepšovať a posúvať dopredu a aby mali ženy vytvorené také podmienky, že si aspoň raz za čas mohli rozmaznávanie v podobe masáže alebo kozmetiky dovoliť.

- - Inzercia - -