Dnes je pondelok, 05.december 2022, meniny má: Oto
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako výsledok nenávisti zomreli nevinní ľudia

október 13, 2022 - 10:29
Nie u východných susedov, ani v USA. Ale na našom malebnom Slovensku, kde sa oháňame kresťanskou láskou k blížnemu svojmu od rána do večera. Toto dokáže vyprodukovať zlo. Nenávidieť všetko, čo je iné, pokojne to môžeme nazvať slovenskou tradíciou. Čo s tým chceme spraviť?
Foto: 
shutterstock

Politici. Tí ultrakonzervatívni inkvizítori nielen z opozície, ale aj z vládnej koalície, ktorí tu celé roky poľujú na homosexuálov a prstom ukazujú na liberálov ako na najväčších nepriateľov štátu. Pri pohľade do ich vlastných životov by mnohým voličov prišlo zle, ale čo nevidím sa ma predsa netýka. A mnoho krát je pohodlnejšie nevidieť. Vezmem výhody a držím sa svojho vyfabulovaného mizerného života. Ako zúfalý musí byť človek, keď za svoj zlý život obviňuje LGBT komunitu? 

Sú rodiny a nie je ich málo, kde od mala deti počúvajú nadávky na židov, cigánov, buzerantov, utečencov, slniečkarov, liberálnych demokratov. Kade tade sa to hemží nenávisťou a tá za posledné roky naboptnala ako rakovina. Už nemôžeme mlčať a premýšľať ako im korektným jazykom naznačíme, že tým zlom, ktorým kŕmia deti, ich menia a programujú na potenciálnych vrahov. Naša kresťanská krajina s nevysporiadanou minulosťou. Malý Mordor, ukrytý v pevnosti mnohých rodín, ktoré okrem rajčín, tradičných kresťanských hodnôt, pestujú aj nenávisť voči inakosti. A dnes je mi úplne jedno či zo strachu alebo prosto preto, že sú zlí. Už sa nebudem baviť s pánom farárom, ktorý mi vravel, že nadávajúci, vyhrážajúci a hrešiaci kotlebovec to robil preto v danú chvíľu, lebo sa bál. Ako veľmi sa teraz boja naši politici, ktorí si svoj voličský elektorát vybudovali práve na tomto podhubí o svoje prehnité krúžky? Alebo práve formulujú prejav sústrasti tak, aby neurazili svojich homofóbnych, nenávisť šíriacich voličov? Slováci neutekajú z rodnej hrude kvôli nízkym platom, ale kvôli tomu ako sa tam cítia a za to beriete veľkú časť zodpovednosti práve politici. 
Ak sa veľmi rýchlo nespamätáme a nezačneme svoje deti viesť k láske k inakosti, zomrieme aj my. Od hnevu, nenávisti, zloby a hnusného pocitu samých zo seba. Pretože toto spokojní ľudia nerobia. 
Plačem nad vyhasnutými ľudskými životmi a vyjadrujem úprimnú sústrasť pozostalým.

- - Inzercia - -