Dnes je piatok, 02.december 2022, meniny má: Bibiána
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Dôležitou súčasťou stratégie poisťovne MetLife je dobrovoľníctvo

október 25, 2022 - 12:05
Spoločnosť MetLife spolupracuje už od roku 2014 s Centrom pre deti a rodiny Dedina Mládeže. Dlhodobo ich podporuje formou sponzorských darov, podielu z % dane či účasti na rôznych podujatiach, ktoré spoločnosť organizuje. Uplynulý týždeň poisťovňa s spolupráci s centrom zorganizovala športové predpoludnie, ktoré si deti nesmierne užili.
Foto: 

Počas podujatia si deti vyskúšali rôzne športové aktivity a jednoduché prekážky, ktoré boli prispôsobené veku a zdatnosti dieťaťa. Po ich absolvovaní boli deti odmenené balíčkom, ktorý obsahoval sladké prekvapenie a potreby pre osobnú hygienu. Predpoludnie bolo zakončené diskotékou a deti dobrovoľníkom za odmenu predviedli svoje predstavenie Húsky, s ktorým sa budú prezentovať aj na podujatí v Česku. 

Príjemnej akcie sa zúčastnilo desať dobrovoľníkov z poisťovne a dovedna 30 detí. „Dobrovoľníctvo má MetLife v krvi, je to jeden z dôležitých aspektov stratégie. V rámci neho sa snažíme aj takouto formou dať niečo komunitám. Navyše, mesiac október sa nesie v duchu globálnej MetLife iniciatívy ,Dobrovoľníctvo s jasným cieľom´. Dôležité je, že deťom sme vyčarili úsmev na tvári a priniesli sme im zážitky, ktoré si budú ešte dlho pamätať,“ vysvetlila dobrovoľníčka a vedúca sekcie CSR MetLife Zuzana Žgančíková. Ako dodala, aj tentokrát okrem darčekov pre deti priniesli aj množstvo športových rekvizít a hygienických potrieb a po ukončení akcie ich personál centra pohostil malým občerstvením. 

Centrum pre deti a rodiny Dedina Mládeže sa prioritne špecializuje na poskytovanie starostlivosti pre deti so zdravotným znevýhodnením, ktoré k prežitiu pekných dní v istote potrebujú ošetrovateľskú a opatrovateľskú starostlivosť. Je prvou lastovičkou na Slovensku v zriadení špecializovaných samostatných skupín pre deti s duševnými poruchami. Zároveň zabezpečuje starostlivosť aj o zdravé deti v samostatnej usporiadanej skupine, ako aj mladým dospelým. Súčasťou činností centra je aj práca s rodinou  v teréne,  s cieľom pomáhať vytvárať bezpečné, zdravé a podnetné prostredie, aby deti ostali súčasťou svojej biologickej rodiny. Fungujú prostredníctvom samostatne usporiadaných skupín, pričom aktuálne je ich šesť. Skupiny sú pretransformované na rodinné typy a jednu profi-rodinu.

MetLife na Slovensku
Spoločnosť MetLife pôsobí na Slovensku od roku 1995. Poskytuje široké spektrum produktov životného a úrazového poistenia. Stala sa synonymom finančnej istoty a profesionalizmu. Aktuálne má na Slovensku viac ako 900 000 klientov.

O spoločnosti MetLife
MetLife, Inc. (NYSE: MET) je prostredníctvom pridružených a dcérskych spoločností („MetLife“) jednou z popredných svetových spoločností poskytujúcich finančné služby v oblastiach poistenia, anuít, zamestnaneckých benefitov a správy aktív, aby pomohli individuálnym a firemným zákazníkom vytvoriť istejšiu budúcnosť. Spoločnosť MetLife bola založená v roku 1868 a svoju činnosť vykonáva vo viac ako 40 krajinách. Má popredné postavenie na trhu v USA, Japonsku, Latinskej Amerike, Ázii, Európe a na Strednom východe. 

Viac informácií nájdete na stránke www.metlife.com, www.metlife.sk.

- - Inzercia - -