Dnes je pondelok, 05.december 2022, meniny má: Oto
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tínedžer na strednej škole v Novákoch sekol dievča do čela sekerou

november 03, 2022 - 11:41
Na strednej odbornej škole v Novákoch v okrese Prievidza dnes na začiatku vyučovania začal tínedžer behať po škole so sekerou v ruke. Podľa informácií TV JOJ sekol jedno dievča do čela a zraniť mal aj ďalšieho chlapca. Po útoku zo školy ušiel. Policajti nasadili psovodov a po žiakovi pátrali. Chytili ho 500 metrov od školy v neďalekom poli.
Foto: 
Polícia SR - Trenčiansky kraj

Trenčianska krajská polícia už útok potvrdila. „Policajti útočníka v krátkom čase po útoku zadržali. Zranenie, ktoré napadnutá osoba utrpela, našťastie, nie je vážne,“ uviedla polícia. Študenti sú v súčasnosti v starostlivosti postraumatického intervenčného tímu. Polícia úzko spolupracuje s vedením školy. Momentálne na mieste vykonáva potrebné procesné úkony a bližšie informácie nateraz neposkytuje, urobí tak neskôr. „Môžeme ubezpečiť verejnosť a rodičov, že polícia prijala adekvátne bezpečnostné opatrenia a nikomu nehrozí žiadne nebezpečenstvo,“ konštatuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne.

Dnešný krvavý incident na strednej škole v Novákoch je jasným dôkazom toho, že je potrebné dôkladne riešiť bezpečnosť na školách. Uviedol to predseda Výboru Národnej rady SR (NR SR) pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport Richard Vašečka (OĽaNO). „S nesmiernym smútkom a veľkým znepokojením som prijal správu o incidente na strednej odbornej škole v Novákoch, kde mladý muž sekerou zaútočil na študentov. Je šokujúce, že takýto ohavný čin sa odohral na pôde školy, do ktorej rodičia každý deň posielajú svoje deti s vierou, že sú v bezpečí a nič im tam nehrozí,“ povedal Vašečka.

Pripomenul útok mladíka spred dvoch rokov v spojenej škole vo Vrútkach, kde utrpeli zranenia žiaci i pracovníci školy a zástupca školy na následky zranení zomrel. Zdôraznil, že škola má byť bezpečným miestom pre žiakov i učiteľov. „Na školskom výbore národnej rady budeme v spolupráci s ministerstvom školstva hľadať riešenia, ako pristupovať k agresívnemu správaniu na školách a ako mu predchádzať,“ doplnil Vašečka.

- - Inzercia - -