Dnes je pondelok, 05.december 2022, meniny má: Oto
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zdravotníctvo malo byť premiérskou témou, Heger ju nemal prenechať Matovičovi

november 25, 2022 - 12:08
Ak nepríde k dohode so zdravotníkmi, vláda premiéra SR Eduarda Hegera (OĽaNO) zlyhala na plnej čiare. Uviedol to predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík dnes na tlačovej konferencii.
Foto: 
trend.sk

 „Vyše roka sa lekári snažili o systémové riešenia, minister financií a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igor Matovič všetky snahy ignoroval. Situáciu nechal dôjsť tak ďaleko, že sme tesne pred kolapsom," skonštatoval Sulík. Dodal, že celé mesiace sa vláda zaoberala len sama sebou a jej najväčším problémom bola strana SaS. „Je trestuhodné, že celý september, keď bola situácia naozaj kritická, si premiér nenašiel čas stretnúť sa a rokovať s odborármi. Namiesto toho usilovne cestoval po Európe," kritizoval Hegera Richard Sulík. Zároveň uviedol, že zdravotníctvo malo byť premiérskou témou a určite ju nemal prenechať Igorovi Matovičovi, ktorý je podľa Sulíka najväčším problémom vlády a nemá osobnú výbavu na vedenie náročných rokovaní.

Predseda SaS na tlačovej besede zároveň vyzval Hegera a Matoviča, aby sa vrátili k ponuke, ktorá už na stole bola. Taktiež vyzval i odborárov, aby spravili dostatočný ústupok, aby prišlo k dohode. „Ak k dohode nedôjde, nastane katastrofický stav, za ktorý nie je zodpovedný len minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, ale je na mieste sa začať baviť o zodpovednosti celej vlády. Je to vedome neriešený obrovský problém," myslí si Sulík.

Poslankyňa Národnej rady SR Jana Bittó Cigániková tvrdí, že Matovič zneužíva svoju funkciu ministra financií na osobnú pomstu svojím názorovým oponentom.

- - Inzercia - -