Dnes je nedeľa, 24.október 2021, meniny má: Kvetoslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Detská a študentská izba

december 13, 2010 - 11:43
V študentskej izbe nie je nikdy úložných priestorov nazvyš. Ideálne je, keď je v nej veľa priestoru na vešanie. Mám takú skúsenosť, že na vešiak sú tínedžeri ochotnejší odkladať si veci. Poskladať do skrine sa im ich zväčša nechce. Ak bude mať veľa vešiakov, zabezpečíte, že v izbe bude väčší poriadok.
Foto: 
Študent si potrebuje ukladať nielen šaty, ale i množstvo kníh, časopisov a pomôcok do školy. Veľmi efektné a praktické riešenie je umiestniť do izby komodu s množstvom zásuviek, alebo zapracovať na jednu celú stenu regál s policami a zásuvkami.

Pracovisko
Jedným z najdôležitejších ostrovčekov pre študenta je pracovisko. Ponuka stolov na trhu je veľmi rozmanitá, počnúc od stolov s jednoduchou fóliovou, alebo laminátovou úpravou cez stoly z dyhovaného dreva až po masív. Je ťažké povedať, ktorý z týchto materiálov je najlepší, ale čo sa týka životnosti a údržby, jednoznačne vyhráva laminát. Nepoškodí sa tak ľahko a nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu.

Čo sa týka umiestnenia pracoviska v priestore, neodporúčam, aby vaše dieťa sedelo chrbtom k dverám. Nemusíte sa zaoberať bytovým dizajnom a ani inou vedou o bývaní. Je totiž dokázané, že ak človek sedí chrbtom otočený k dverám, inštinktívne v podvedomí cíti napätie, pretože nevie, kto a kedy ho zozadu prekvapí.

Posteľ ktorá je ukrytá
Ak potrebujete vyriešiť pracovisko a spanie originálne, skúste vyvýšený ostrovček, z ktorého sa vlastne stane pracovný kút. Pod ním môže byť zasunutá posteľ na kolieskach. Pre tínedžera je upratovanie postele absolútnou otravou, ale zasunúť ju pod podestu zvládne aj najväčší rebel a lenivec.

Na menšom priestore izby sa vám tak podarí vytvoriť plnohodnotný priestor vhodný na spanie i prácu. Navyše bude vaše dieťa pracovať a učiť sa na vyvýšenom mieste, a keď niekto vstúpi do miestnosti, bude mať pocit, že „tu som šéfom ja“.


Text a dizajn : JASNA OPAVSKA
www.jasnakrasna.sk


- - Inzercia - -