Dnes je utorok, 18.máj 2021, meniny má: Viola
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Do cieľa sa ponáhľa za svojou priateľkou!

júl 27, 2014 - 09:49
Každý deň je dramatický! Cyklista Peter Sagan obhajuje zelený dres pre najaktívnejšieho pretekára na svetoznámych pretekoch Tour de France, na ktorých ho sprevádza jeho nová priateľka Katarína Smolková z Dolného Kubína. Vo Francúzsku vzbudzuje rozruch aj svojou krásou, veď ide o bývalú finalistku Miss Universe SR z roku 2007, ktorá dnes podniká s potravinárskymi biovýrobkami a medzi jej najväčších odberateľov patrí pochopiteľne práve Peter...
Foto: 
Peter Sagan sa svoje súkromie vždy snažil chrániť a preto svoje priateľky pred zrakmi verejnosti skôr skrýval a takmer vôbec o nich do médií nehovoril. Keď však do jeho života vstúpila nová partnerka – Katarína Smolková, tak sa všetko akoby šibnutím čarovného prútika zmenilo a úspešný cyklista ju začal brávať so sebou na rôzne spoločenské podujatia či verejné akcie, dokonca si ju nasťahoval k sebe do bytu v Monaku, kde počas roka býva. Petra sprevádza aj na 101. ročníku najslávnejších cyklistických pretekov sveta, na Tour de France 2014. Katka je pre Peťa špeciálnou prémiou, za ktorou sa čo najrýchlejšie ženie do cieľa po každom jednom štarte. Svojou prítomnosťou mu vraj veľmi pomáha aj pri náročných horských etapách, kde Sagan po minulé roky naberal najväčšie časové straty. 
 
Missky letia na bicykel?
Peter Sagan je jedným z najpopulárnejších slovenských športovcov, vďaka čomu ho pozývajú na rôzne spoločenské podujatia. V roku 2012 bol porotcom na súťaži Miss Universe SR, v ktorej zvíťazila Ľubica Štepánová. Peťo sa vôbec netajil tým, že sa mu Ľubka zo všetkých finalistiek páčila najviac a jej víťazstvo komentoval slovami: „Do sveta sme vyslali tú pravú.“ V rámci prípravy na finálový večer s ním dievčatá absolvovali kondičný tréning a už vtedy si vraj Peter Sagan všimol budúcu víťazku a zisťoval od organizátorov, či je zadaná, alebo nie. „Je pravdou, že si ju všimol počas tréningu, keď missky ničil na stacionárnych bicykloch, a keďže sa mu páčila, tak sa aj zoznámili sa, ale nič viac medzi nimi nebolo. Možno sa po súťaži videli ešte raz na nejakej promo akcii,“ tvrdil Saganov manažér Jozef Korbel, ktorý spresnil, že ani jeden z nich v tom čase nebol voľný. Petrovou frajerkou bola usmievavá Žilinčanka Linda, s ktorou v decembri roku 2011 prišiel aj na vyhlasovanie našich najlepších cyklistov, kde povedal: „Áno, je to moja priateľka. Sme spolu takmer dva mesiace. Bola už za mnou aj v Taliansku.“ Zdá sa však, že missky boli Saganovi súdené. Pretože o dva roky neskôr si na vyhlasovanie ankety Zlatý pedál 2013 priviedol Katarínu Smolkovú, ktorá bola finalistkou Miss Universe 2007. Vtedy mala devätnásť rokov a študovala v Banskej Bystrici ekonómiu a manažment v anglickom jazyku, keď ju mama presviedčala, aby išla skúsiť šťastie na kasting do súťaže krásy. „Odmalička som k tomu inklinovala a bola som zvedavá na zákulisie aj atmosféru súťaže, ale kým som sa rozhodla, že sa prihlásim, chvíľu som váhala. Nemala som na kastingu plavky, ale napokon postačila aj spodná bielizeň, hlavne že to vyšlo a vybrali ma,“ porozprávala Katarína o svojej skúsenosti s účasťou na Miss Universe SR, na ktorej mala ešte blonďavé vlasy a pre istú fyzickú podobu s nebohou anglickou princeznou Dianou ju organizátori v štábe prezývali Lady Di. Medzitým prešlo sedem rokov, ona sa zoznámila a dala dokopy s Peťom Saganom, s ktorým tento rok oslávila Valentína, v marci ju zobral do Monaka, kde náš cyklista býva, a povozil ju po meste na motorke, ale k vrcholom ich doterajšieho spolužitia určite patrí účasť na prebiehajúcej Tour de France, na ktorej štart odcestovali do Anglicka spolu...  
     
Katarína Smolková, priateľka cyklistu Petra Sagana, exkluzívne pre Slovenku:
 
Na Tour de France ste tento rok osobne pravdepodobne po prvý raz. Aký dojem vo vás najslávnejšie cyklistické preteky na svete zanechali? 
Áno, som tu prvýkrát. Cyklistiku som predtým nesledovala. Za posledný polrok som sa však zúčastnila na niekoľkých pretekoch v zahraničí, ale musím povedať, že Tour de France sú naozaj výnimočné preteky. Pre mňa je to v prvom rade o tom, že môžem podporiť Petra, byť mu nablízku a vytvoriť mu tak aj tu kúsok domova. V konečnom dôsledku samotný priebeh Tour de France ani nemám čas veľmi vnímať.
 
Viac sa dočítate v SLOVENKE!
 
ROMAN SLUŠNÝ
Foto archív K. S.

- - Inzercia - -