Dnes je piatok, 17.september 2021, meniny má: Olympia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dobrovoľníci rozdajú 1,2 milióna narcisových odznakov

apríl 11, 2014 - 09:26
Záujemcovia môžu v uliciach slovenských miest prispieť na onkologických pacientov, dnes je totiž Deň narcisov organizovaný Ligou proti rakovine. Ide už o 18. ročník tejto celoslovenskej charitatívnej akcie.
Foto: 
Tohtoročný Deň narcisov má podporiť svojou účasťou takmer 16 000 dobrovoľníkov, ktorí majú k dispozícii 1,2 milióna narcisových odznakov. Príspevky zbierajú do 5 000 kartónových pokladničiek, pričom každá má vlastné evidenčné číslo. Tento rok sa pri príležitosti Dňa narcisov uskutočnia aj dva koncerty vďaky v Bratislave a Košiciach. Umelci na nich vystúpia bez nároku na honorár. V Bratislave sa koncert začína o 16:00 na námestí pred nákupným centrom Eurovea a v Košiciach tiež o 16:00 pred obchodným centrom Aupark.
 
Dobrovoľníci počas tohtoročného Dňa narcisov budú výraznejšie označení, aby sa predišlo zneužitiu zbierky. Liga tým chce predísť incidentom z minulého ročníka, keď zástupcovia iných organizácií na Deň narcisov rozdávali odznaky podobné narcisom a od ľudí vyberali príspevky. Dobrovoľníci budú nosiť oranžové vesty s logom Ligy proti rakovine, žltý šilt s nápisom Deň narcisov a modré pokladničky. 
 
Okrem priameho príspevku do pokladničky počas Dňa narcisov možno prispieť aj inak. Do 18. apríla zaslaním SMS s ľubovoľným textom v hodnote dvoch eur na číslo 848 v sieti všetkých mobilných operátorov alebo prispieť na účet zbierky číslo 2629740400/1100. V priebehu 17-tich ročníkov Dňa narcisov vyzbierala Liga proti rakovine 9 339 000 eur. 
 
Podobné články:
 
 
 
Zdroj a foto: SITA

- - Inzercia - -