Dnes je sobota, 15.august 2020, meniny má: Marcela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Fotografia musí mať dušu

apríl 13, 2014 - 11:29
Jeho fotografie majú svoje čaro a často vznikajú aj dlhý čas. Veď na jednu z nich čakal dlhé dva roky. Foteniu sa venuje skoro sedem rokov a za ten čas sa mu pred obektívom vystriedalo nielen množstvo žien, ale i mužov či detí. Jojo Samek.
 
Život niekedy prináša so sebou množstvo nečakaných zvratov a podobne je to j v prípade fotografa Joja Sameka. „Po veľmi nepríjemnej životnej skúsenosti som sa na svet začal zrazu pozerať úplne inak a keďže som už naozaj nemal čo stratiť, rozhodol som sa, že sa budem fotografovaním aj živiť,“ prezrádza na úvod nášho stretnutia. Jojo si na fotenie väčšinou „objekty“ nevyberá, pretože ako hovorí, prichádzajú samé. Práve preto nemá svoj obľúbený typ ženy. Teda v pracovnej oblasti, v súkromí je to o inom. 
 
O tom, že „dobré sa chváli samé“ sa Jojo presvedčil nedávno, keď ho na základe jeho fotografií na istom portáli kontaktovali zo zahraničných najprestížnych časopisov. „Veľmi ma to prekvapilo, ale zároveň je to pre mňa veľká výzva, ktorá v sebe nesie aj veľké množstvo zodpovednosti. Budem však veľmi rád, keď sa to podarí a moju fotografiu uvidím aj na stránkach takýchto časopisov. Pre každého fotografa je to naozaj veľkým snom,“ prezrádza. 
 
 
Fotografie Joja Sameka vznikajú na rôznych miestach, on sám hovorí, že nie je zaškatuľkovaný, takže má rád a exteriér, rovnako ako interiér. „V princípe mi je to jedno, kde fotíme, len musím mať pod kontrolou svetlo...,“ vysvetľuje.
 
Zdroj: MIB
Foto: archív J.S.
 

- - Inzercia - -