Dnes je pondelok, 05.december 2022, meniny má: Oto
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Interiérová dizajnérka radí: Detská izba s bydielkom

apríl 16, 2014 - 09:08
Inšpirujte sa a zariaďte izbu vášmu dievčatku moderne a skutočne komfortne. Predstavíme vám priestor, v ktorom sa podarili takmer zázraky... Radí interiérová dizajnérka Jasna Opavská.
Foto: 
Izba, v ktorej má vzniknúť nový priestor pre mladú slečnu,doteraz slúžila ako občasná pracovňa, šatník a miesto kde sa ukladalo všetko, čo inde v dome nenašlo svoje miesto. Všetko okrem veľkej vstavanej skrine a podlahy pôjde z izby preč a ostane nádherne veľký priestor s neštandardnou výškou na uskutočnenie nápadov, ktoré ponúkame v návrhu.
 
 
Pre mňa je pri navrhovaní veľmi dôležité, aby vznikol celok. Preto som sa snažila už existujúcu skriňu zakomponovať do návrhu tak, aby zapadla a stala sa súčasťou nového priestoru. Nakoľko skriňa má neštandardnú hĺbku 90 cm a výšku 290 cm napadlo mi využiť  to a pridať do nevyužitého rohu ďalšiu užšiu skriňu, ktorá bude netradične ukončená podestou. Podesta s ohrádkou poslúži ako ideálne miesto na schovávačku, príležitostné spanie a oddychovanie. Deti takéto priestory, kde majú svoje súkromie majú veľmi radi. Cesta do „bydielka“ vedie schodmi, ktoré sú zároveň aj zásuvky. Úložného priestoru totiž v detskej izbe nikdy nie je veľa.
 
 
Posteľ a pracovný stôl tvoria tiež celok. Prepája ich polička, ktorá schová knihy a iné drobnosti, ale zároveň urobí pekný tieň pre spiacu hlavičku. Stôl je veľký a mamička sa kľudne zmesti vedľa dcéry, keď sa budú učiť písať prvé písmenka a slovíčka. 
 
  
Čerešničkou na torte je strom, ktorý hýri všetkými farbami, ktoré sme v izbe použili.  „Zavesili“ sme naň hojdačku. Bude to ideálne miesto na čítanie a rozjímanie. Vedľa stromu je ďalší úložný priestor na hračky, knihy a iné drobnosti, ktoré do detskej izby patria.
 
Zdroj a foto: Jasna Opavská
 
Podobné články:
 
 
 
 

- - Inzercia - -