Dnes je pondelok, 05.december 2022, meniny má: Oto
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Interiérová dizajnérka radí: Izba pre tínedžera

február 28, 2014 - 13:29
Ako zariadiť izbu vášmu dospievajúcemu dieťaťu? Predstavíme vám priestor, v ktorom sa podarili takmer zázraky... Radí interiérová dizajnérka Jasna Opavská.
Foto: 
Mladý muž ktorý obýva izbu o ktorou vám dnes predstavíme pomaly ale iste ide do tinejdžerskeho veku a "stará" izba už prestáva spĺňať jeho potreby a požiadavky. Síce posteľ aj pracovný stôl tam ma ale keď prídu kamaráti na návštevu nemajú si kam sadnúť a predebatovať najnovšie udalosti, zahrať playstation či pozrieť spolu film. Tak sme sa ujali práce a zrodilo sa nové kráľovstvo pre dospievajúceho chlapca.
 
Pohľad pred a po úprave
 
Navrhovať interiér pre už nie deti ale ešte ani nie dospelého vo veku od dvanásť do osemnásť je pre mňa vždy veľkou výzvou a radosťou. Ten zvláštny vek má aj svoje špecifické nároky na interiér. Treba dbať na to, že ide ešte o diéta ktoré potrebuje priestor na hru, školáka ktorý potrebuje priestor na učenie sa ale už aj mladého človeka ktorý potrebuje priestor na stretnutie s kamarátmi, prvými platonickými láskami.
 
Podkrovná izba rozmeroch 470x340 cm poskytla dosť miesta na splnenie všetkých požiadaviek.
Pracovný stôl logicky dostal miesto pod strešným oknom a nakoľko som ho otočila netradične do priestoru, nie pozdĺž steny, vznikol akýsi "vačok" do ktorého sa krásne zmestila veľká posteľ šírky 160 cm. Odporúčam dať posteľ vždy do chráneného rohu tak, aby nebola oproti dverám alebo na ceste medzi dverami a oknom v "energetickom prievane". Ešte väčšie súkromie v posteli poskytuje deliaca polica na ktorú sa zmesti všetko potrebné pre mladého školáka.
 
Maximálne využitie priestoru
 
V priestore oproti dverám trónia dva sedacie vaky a stolík tak, že debatovania, hra čí pozeranie filmov už bude pre Filipa a jeho návštevy pohodové a štýlové. 
 
Tip 1 
Odporúčam vybrať jeden výrazný farebný prvok a jeho farebnosť "rozšíriť" do ostatnej časti priestoru. Ja som sa inšpirovala pásikavým sedacím vakom.
 
Sedací vak sa stal farebnou inšpiráciou
 
Tip 2
Nábytok a podlaha sú veci ktoré sa nemenia tak často, preto zvoľte radšej striedmu a nadčasovú farebnosť. Farebne sa môžete vyblázniť na stenách a doplnkoch. Keď vás časom omrzia steny, ľahko sa premaľujú a doplnky vymenia za iné.
 
 
Inšpirácie a odborné rady poskytla interiérová dizajnérka Jasna Opavská
 
Autor a foto: Jasna Opavská, www.jasnakrasna.sk

- - Inzercia - -