Dnes je pondelok, 10.máj 2021, meniny má: Viktória
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Jeden krok a hotovo!

október 28, 2014 - 13:01
Micelárne vody zažívajú obrovský boom. Ženy zahadzujú čistiace mlieka, emulzie na oči aj toniká. Komu pomôžu a ako ich správne použiť?
Foto: 
Aj vy zbystríte pozornosť, keď pri vašom zaužívanom odličovacom mlieku zbadáte v obchode prípravok s označením micelárna voda? Vo svete kozmetických produktov aktuálne na trhu dominuje tento revolučný objav, ktorý nahrádza staré odličovacie postupy. Na to, aby ste z vašej pleti zmyli šetrne, ale účinne mejkap, rúž či maskaru a navyše ju aj ošetrili, postačí jedna jediná micelárna voda. Potešia sa i dámy, ktoré majú po použití odličovadiel pokožku ako v plameňoch, uslzené oči i tie, ktoré bojujú s mastnou či citlivou pleťou.
 
Zázračné micely
Micelárne molekuly boli objavené už pred vyše dvadsiatimi rokmi vo francúzskych kozmetických laboratóriách a v poslednom čase sa tieto zázračné častice v špeciálnych prípravkoch stali obľúbenými medzi ženami na celom svete.  Micely vo vode zachytávajú a odstraňujú z pokožky dôkladne, hĺbkovo a šetrne nečistoty z pleti. Odstránite nimi mejkap, i ten vodeodolný, ale i nechcené čiastočky, ktoré sa na pokožke zachytili počas celého dňa. Bez drhnutia a mechanického trenia pleť vyčistia od upchatých pórov a  bude ako znovuzrodená.
 
Šetria vám čas
Asi pre každú z nás je večerné odličovanie najmenej obľúbenou činnosťou pred spaním. Keď ste už úplne unavená, musíte vystriedať niekoľko prípravkov, aby ste si bez výčitiek, že ste niečo zanedbali, ľahli pokojne spať. Micelárne vody však šetria váš čas pri odličovaní a následnom ošetrení pleti.  
- Stačí vám vatový tampón
- Pred odlíčením sa pleť neumýva
- Nepotrebujete odličovadlá zvlášť na pleť a na oči
- Odstráni mejkap, očné tiene, riasenku, lícenku aj rúž 
- Čistým tampónom potom stačí pleť ešte raz pretrieť  
- Neoplachujete vodou  
- Po odlíčení stačí už len naniesť krém
 
Idú do hĺbky
Okrem dôkladného odlíčenia mejkapu odstránia hĺbkovo aj všetky nečistoty z pleti. Voda, v ktorej sú micely, totiž zabojuje s neviditeľnými čiastočkami, ktoré však majú na svedomí nedokonalosti našej pokožky, až problematickú pleť. Nahradia čistiace prípravky, ktoré patria k základnému ošetrovaciemu radu. Navyše pokožke dodajú potrebnú vlhkosť. Môžete ich používať aj pred ranným líčením, aby ste pokožku a dekolt pripravili na mejkap.
- Hydratujú
- Hĺbkovo čistia
- Tonizujú
- Spevňujú a vypínajú pleť
- Obnovujú prirodzené pH
 
ANNA ŽILKOVÁ
Foto: Thinkstock

- - Inzercia - -