Dnes je štvrtok, 06.október 2022, meniny má: Natália
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Koncert Bez modrín patril dobrým otcom a prevencii týrania detí

december 05, 2013 - 11:47
Divadlo Andreja Bagara v Nitre sa v prvý nedeľný adventný večer zaplnilo podporovateľmi dvoch celoslovenských preventívno-informačných kampaní – Ide to aj BEZ MODRÍN (na tele i na duši) a SLOVENSKO POTREBUJE (viac) DOBRÝCH OTCOV. Hlavnou hviezdou večera bol excelentný slovenský klavista Jozef Hollý s kapelou a sláčikovým triom.
Foto: 
Okrem nich na pódiu Veľkej sály DAB vystúpili - bubnová šou Igora Holku Campana Batucada s Evou Pavlíkovou, strieborný česko-slovenský superstarista Štefan Itcho Pčelár so sprievodnou skupinou a speváčky Janissa a Brigita. Večer moderovali Jana Buršáková a Peter Pinďo Lengyel. Ako uviedla Jana Buršáková, podľa najnovšieho prieskumu MPSVaR až 36 percent detí u nás v súčasnosti zažilo v domácnosti viaceré formy násilia. Preto je, žiaľ, činnosť Centra Slniečko zameraná na pomoc zanedbávaným, týraným a zneužívanýma deťom a obetiam domáceho násilia v našej spoločnosti veľmi potrebná.  
 
„Poslaním informačno-preventívnej kampane Slovensko potrebuje dobrých otcov je upriamiť pozornosť na hodnotu dobrého otcovstva pre šťastie a prosperitu dieťaťa, jeho matky, komunity a spoločnosti. Cieľom je informovať, že Slovensko dobrých otcov má a potrebuje, ďalej vyjadriť im všeobecné uznanie a verejné poďakovanie a prejaviť úctu za to, že sú,“ povedala riaditeľka Centra Slniečko Mariana Kováčová. Medzi najvýznamnejšie aktivity počas realizácie tohtoročnej kampane bol Ďakovný koncert pre dobrých otcov ku Dňu otcov a realizácia facebookovej súťaže Dobrý otec 2013. Jeho víťazi Blažej Papan, Anton Lošonský a Róbert Gajdošík boli odmenení darmi od sponzorov.    
    
Počas slávnostného večera vo foyeri predstavili úžitkovo-umelecké výrobky zo svojej novozriadenej chránenej dielne a uviedlo predajnú výstavu výtvarníčky Andrey Zahradníkovej, ktorej 50%-výťažok podporí zariadenia Centra Slniečko. K podpore sa pridal aj klavirista Jozef Hollý, ktorý venoval 50 % z predaja nového CD, keď po jeho bravúrnom koncerte usporiadal autogramiádu. 
 
„Veľká vďaka všetkým priaznivcom, sponzorom a podporovateľom našej neziskovej organizácie za tých, ktorí to najviac potrebujú. Pozývam Vás súčasne budúci víkend 7. a 8. decembra na náš vianočný bazár v Nitre. Finančné prostriedky z týchto aktivít poputujú na vybudovanie nového špecializovaného intervenčného a preventívneho centra pre deti,“  odkazuje riaditeľka Centra Slniečko Mariana Kováčová.
 
Zdroj a foto: Profitmedia, s.r.o.
 

- - Inzercia - -