Dnes je streda, 20.január 2021, meniny má: Dalibor
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Príbeh na pokračovanie 1

marec 26, 2010 - 13:39
Správy medzi dvadsaťpäťročnou, večne zmätenou Lolou a jej tridsaťdvaročnou roztržitou "umelkyňou" Beatrix.
Foto: 

Laura "Lola" Martinková
Dvadsaťpäťročná večne zmätená, večne do niekoho iného na život a na smrť zamilovan redaktorka v ženskom mesačníku Female, ktorá pozná všetkých barmanov v meste. Samozvaná odborníčka na vzťahy, hoci sama robí stále tú istú chybu - vždy sa zamiluje do kreténa.

Beatrix "Bea" Macková
Tridsaťdvaročná roztržitá "umelkyňa" - neúspešná barová speváčka, ktorá sníva o veľkých p=odiách. Práve prežíva krízu tridsiatničky, čo sa v jej prípade prejavuje ako druhá puberta. Snaží sa mať nadhľad a radiť svojej mladšej kamarátke Lole, ale väčšinou sa to končí fiaskom.


Beatrix Bea Macková, 15. január
Lola, neuveríš, čo sa stalo. Tak si predstav, že ten môj tehotenský test bol pozitívny. Už som si ho robila len zo zotrvačnosti, ako každý mesiac, a bum - dve čiarky. Ty vole, tak toto asi len tak ľahko nepredýcham. Vôbec neviem, čo s tým. Ako to mám povedať Michalovi? Myslíš, že to prijme? Ja na to vôbec ešte nie som pripravená. Nemáme ani toľko peňazí, aby sme solídne uživili seba, bývame v jednoizbáku, hypotéku nám nedajú, ani keby sme sa na hlavu postavili, a nepomôže ani môj šarm, to mi ver. No úplne zlééé. Fúúúúha. Ale nič, nebudem robiť paniku. Kým mi to nepotvrdí lekár, tak to budem brať akože nič. Ale čo ak áno? No ale radšej ty rozprávaj, či sa ti podarilo skontaktovať s Ruiom. Ja si idem uvariť medovkový čaj na upokojenie. A Michalovi asi nič nepoviem, alebo mám? Loli, ja som asi nikdy v živote nebola tak strašne zmätená...

Laura Lola Martinková, 16. január

Prepánakráľa, Bei! No, nič, len žiadnu paniku... Vek na to máš, ani sama v tom nie si. Peniaze vždy boli aj budú, naučíš sa žiť tak, aby zostalo aj pre bábätko. A kým ti to začne v brušku rásť, som presvedčená, že paniku a strach nahradí obrovská radosť. Zvládli to aj mladšie a nezodpovednejšie matky. A pokiaľ si pamätám, vždy si o bábätku tak trochu aj rozmýšľala. Tak vidíš, ten „tam hore“ to, zdá sa, vyriešil za teba. Jeden test však ešte nič neznamená, sprav si pre istotu aj druhý a zájdi aj k lekárovi. A Michalovi by som to na tvojom mieste povedala, až keď si budeš istá. Ako podľa teba zareaguje? To mi budeš musieť potom dopodrobna vyrozprávať! Ách, prepáč, robím z teba maminu a pri tom ešte nič nie je isté... V každom prípade ti však držím palce a som tu s tebou! Môžem byť potom krstná mama? Uuups, nie som kresťanka. Nevadí, stále môžem byť tá dobrá teta... Ách jaj, mením radšej tému, tuším ti vôbec nepomáham... Rui sa ozval, ale nič som mu nerozumela, bol veľmi zlý signál a stále mi vypadával. Vieš, ako som sa tešila, že vôbec zavolal?! Radosť mi však dlho neostala, lebo ešte v ten večer mi ako naschvál pípla na mobile esemeska: „Prečo si sa stretávala s mojím priateľom? Lenka.“ V prvom momente som nechápala, myslela som, že je to len omyl, tak som esemsku ignorovala. Ale Lenka mi neskôr zavolala, a tak to vyzerá, že náš sympatický černoško ťahal na dve strany...

Beatrix Bea Macková, 18. január
Ahoj moja, no tak to mi ani nehovor, že tá čierna huba ťa takto oblafla! Prepáč mi tento rasistický úvod, ale mňa keď niekto naštve, tak si nedávam servítku pred ústa. No pekne, toto sú typickí latinoloveri, robia na teba oči, lichotia ti, hrajú to na gentlemanov a potom sa jedného dňa dozvieš, že má okrem teba ešte narazené minimálne ďalšie dve podobne naivné kočky. Môže byť chlapec rád, že je za veľkou mlákou, lebo by som si ho pri najbližšej príležitosti pekne podala. Prečo sa ty vždy musíš takto nešťastne zaláskovať, Loli? Počuj, nepremýšľala si nad tým, že budeme lesbičky? No nebolo by nám lepšie? S mužmi sú len samé problémy. :) My sme aspoň čistotné, zodpovedné (no ako kedy, ja nech ti nie som príkladom... hehe) a úprimné. Ja viem tak úprimne podvádzať! :) Loli, spravila som si druhý test a ten mi ukazoval jednu čiarku silnú a druhú slabšiu, tak neviem, čo si mám o tom myslieť. V pondelok mám termín u lekára, tak budem múdrejšia. Trocha tŕpnem. Vkuse sa sledujem v zrkadle, či mi už rastie brucho a zdá sa mi, že aj prsia mám nejaké napuchnuté. No, neviem, neviem, či ozaj nebudem mama. Čo mám robiť, dokelúúú???

Laura Lola Martinková, 19. január

Len počkaj, čo ti povie lekár a potom budeš rozmýšľať, čo robiť. A rýchlo mi potom volaj! Keby som bola lesba, hneď by som ťa brala, Bei. Si presne môj typ! :) Ale je tu háčik - ty máš Michala a možno už aj bábätko je na ceste. Takže mi neostáva nič iné, len sa zase nalepiť na nejakého kreténa. A vieš ty čo? Mňa ten Rui už vôbec netrápi, veď to bola len letná romanca. On mi napríklad teraz stále vyvoláva, ale ignorujem ho a neberiem to. Ako mi to chce vysvetliť, keď ani nevie poriadne po slovensky? Pravdu povediac, ani som od toho viac neočakávala. Jednoducho som si užila. A aspoň som na chvíľu zabudla, že existuje nejaký Jakub. Ale teraz... Náhodou sme sa včera stretli, pokecali, prišiel sa mi pozrieť na pokazený bojler, a hoci sa medzi nami nič nestalo – to by som už len z princípu ani nedopustila, uvedomila som si jedno: Ja ho stále milujem!

Nájdete nás na Facebooku!
Vaša Lola a Bea

- - Inzercia - -