Dnes je streda, 08.december 2021, meniny má: Marína
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Liečba erekcie šokom?

jún 06, 2014 - 07:52
„Poruchou erekcie trpí približne 52 % mužov vo veku od 40 do 70 rokov, pričom ostych a obavy pred liečbou zvyšujú tento počet o ďalších pacientov, o ktorých v ambulanciách nevieme. O poruche erekcie hovoríme vtedy, ak sa ju nedarí dosiahnuť dlhšie ako pol roka. Jej dôvodom môžu byť psychické problémy, no často i vážne ochorenia. Ak strach zo spôsobu liečby a z jej výsledku mužom bráni navštíviť odborníka, v prípade metódy lineárnych rázových vĺn nie sú tieto obavy na mieste. Nové generácie prístrojov umožňujú neinvazívnu a bezbolestnú aplikáciu," vysvetlil prof. MUDr. Ján Breza, DrSc., prednosta Urologickej kliniky Univerzitnej nemocnice Bratislava.
Foto: 
Pre koho je liečba LSTW určená?
Liečba rázovou vlnou je vhodná pre všetkých mužov, ktorí trpia poruchou erektilnej funkcie. „Môže byť však obmedzená určitými zdravotnými problémami, preto je potrebné poradiť sa o vhodnosti liečby so špecialistom. Terapia sa odporúča predovšetkým tým mužom, ktorým nevyhovuje nutnosť opakovaného užívania liekov na zlepšenie erekcie, alebo ich nemôžu užívať  zo zdravotných dôvodov,“ zdôrazňuje MUDr. Karol Veselý, odborný garant RW Medical.  Aj muži, ktorí aktuálne poruchami netrpia, môžu využiť terapiu napríklad pre ešte lepšie zvýšenie a upevnenie erekcie. Liečba rázovou vlnou nie je obmedzená vekom.  
 
Liečba v praxi 
Aplikácia lineárnej rázovej vlny nízkej intenzity vyvolá novotvorbu ciev a významne zlepší krvné zásobenie penisu, a tým zlepší aj schopnosť dosiahnuť a skvalitniť erekciu. „K liečbe využívame novú generáciu prístrojov Renova, vďaka ktorej terapia pôsobí po celej dĺžke penisu. Pacient absolvuje štyri 15-minútové sedenia jedenkrát do týždňa. To znamená, že terapia trvá jeden mesiac a vykonáva ju špecialita – urológ. Celý proces prebieha pri plnom vedomí bez anestézy, pretože je bezbolestný, neinvazívny a bez vedľajších účinkov. Aplikácia dosahuje mieru úspešnosti významného zlepšenia erekcie až o 78,8 %,“ vysvetľuje MUDr. Veselý. 
Prístroj RENOVA je novou generáciou na poli LSWT. Bol vyvinutý firmami Direx Group a Intiamed, ktoré majú 25 rokov skúseností v oblasti aplikácie rázovej vlny v urológii a ortopédii. Prístroj ako jediný vytvára súvislé pole v dĺžke 70 mm, v ktorom dochádza k lineárnemu pôsobeniu nízkoenergetickej rázovej vlny po celej dĺžke penisu.
 
 
Úspešnosť metódy
Vysoké percento úspešnosti liečby porúch erekcie a spokojnosť pacientov potvrdzujú renomovaní odborníci z oblasti urológie.
  Výhody metódy LSWT v skratke:
Krátky čas liečenia – 4 sedenia 1x týždenne
Aplikácia je neinvazívna a bezbolestná
78,8% úspešnosť dosiahnutia významného zlepšenia erekcie
Rázové vlny úplne odstránia erektilnú dysfunkciu a ak nie úplne, znížia potrebnú dávku liekov
Rázové vlny doteraz  nepreukázali vedľajšie účinky či nežiaduce účinky
Uľahčujú život pacienta – už nie je potrebné plánovať intímny život
 
 
Zdroj a foto: RV Medical

- - Inzercia - -