Dnes je pondelok, 10.máj 2021, meniny má: Viktória
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Mamina (nielen) na materskej: Poďme spolu plávať

júl 25, 2014 - 17:17
Vymyslieť aktivitu, ktorá je zábavná, poučná a zároveň unaví vaše dieťa nie je až také ľahké. Je to však ešte ťažšie ak je to len bábätko, ktoré nevie ani len chodiť. Čo v takomto prípade?
Foto: 
V dnešnej dobe je veľmi populárne plávanie. Nepotrebujete aby vaše dieťa chodilo, ba ani sedelo. Všetko korigujete vy a ono sa len kúpe. Bábätko má lepšiu imunitu, držanie tela, kondíciu... Áno, je toho mnoho, o čom sa hovorí a prečo s ním začať. Najlepšie ale o tom vedia mamičky, ktoré ste si to vyskúšali na vlastnej koži. Lenka Rybárová, mladá mamička vám presne povie ako to všetko je.  
 
Kedy a hlavne prečo ste sa rozhodli pre takýto typ aktivity pre vaše bábätko?
Všade na internete sa o tom písalo aké je to dobré pre dieťa a aj myšlienka unaveného syna po plávaní sa mi páčila. Začali sme chodiť na kurz, keď mal môj synček Maximko už deväť mesiacov. Ja osobne som chcela začať už skôr, no moja kamarátka mi poradila, že toto je ten ideálny čas.
 
Nebáli ste sa investovať do niečoho, čo môže vaše dieťa odmietnuť?
Najlepšia vec je, že pred kurzom sme mohli absolvovať skúšobnú hodinu, kde sme videli na vlastné oči ako to všetko funguje. Inštruktorka vie hneď z prvej hodiny, či sa s bábätkom bude dať pracovať. Niektoré detičky sú náročné, ale po pár hodinách si aj tie vždy zvyknú, takže sa netreba ničoho obávať. 
 
Aké zmeny vnímate na vašom bábätku po absolvovaní kurzu?
Vôbec sa nebojí vody a to je úplne skvelé. Nie len vody vo vani, ale nevadí mu ani sprcha, ktorej sa detičky väčšinou boja. Počas plávanie sa spievajú rôzne riekanky a pesničky, ktoré si strašne obľúbil. Od vtedy počúva aj detské pesničky doma, ktoré ho vedia veľmi ukľudniť.
 
Podľa čoho ste si vyberali kurz, pretože na trhu je ich v dnešnej dobe mnoho.
Pre nás bola podstatná lokalita, pretože po plávaní je Maximko vždy unavený a v aute sa dobre nevyspí. Okrem tohto bolo rozhodujúce prostredie, v ktorom sa kurz vykonáva. My sme si vybrali plavecké jasličky v Brusne, pretože nám poskytujú úplný komfort. Obrovská odpočiváreň kde sa pripravujeme na plávanie je čistá a navyše s ohrádkami pre detičky aby sme sa mohli aj my pripraviť. Nič lepšie si neviem predstaviť. Určite sa treba uistiť, či je aj okolie bazéna čisté a priestranné. 
 
Veľa sa hovorí aj o tom, že to nie je cvičenie len pre dieťa, ale aj pre mamičku. Je na to niečo pravdy?
V mojom prípade je to určite tak, pretože môj malý, veľký synček má 12 kilo a dvíhať ho nad hlavu nie je žiadna sranda. Odpor vody robí tiež svoje, takže ruky a chrbát dostanú naozaj zabrať. Mamičky, ktoré si myslia, že sa pri kúpaní neunavia, tak sa mýlia. 
 
Martina Rybárová
Foto: Bc. Michaela Haburová

- - Inzercia - -