Dnes je utorok, 26.január 2021, meniny má: Tamara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Aktuality: Na dunajskom nábreží pribudla socha

október 12, 2010 - 12:20
Poetická socha dievčatka s krídlami motýľa krášli park na nábreží Dunaja. Má byť symbolom lásky a spomienky na všetky deti, ktoré predčasne opustili svojich najbližších.
Foto: 
Socha je podobizňou desaťročnej Tinky, ktorej život ukončila neľútostná smrť. Dnes by mala trinásť...  „Všetci ju milovali, najviac rodičia a mladší brat Maxim. Chcela sa stať  vychovávateľkou v škôlke. Jej bezstarostný život však zatienil mrak smrteľnej choroby. Po vyše roku utrpenia a bolesti odišla z tohto sveta. Teraz sa k nám vracia ako dobrá víla Tinka. Pomôže nám prekonať bolesť zo straty toho najdrahšieho, čo človek na svete má,“ povedal pri príležitosti odhalenia sochy Tinkin otec. Neželá si byť menovaný, odmieta zverejnenie svojej fotografie v médiách. Ide mu len a len o pamiatku a spomienku na jeho milovanú dcérku.

Štiepkovanie
Staré Mesto sa pripravuje na štiepkovanie – likvidáciu konárov zrezaných zo stromov. Túto nadštandardnú službu však ponúka výlučne fyzickým osobám - obyvateľom mestskej časti. Podnikatelia si ju musia objednať u profesionálnej firmy a zaplatiť. Drvenie konárov sa uskutoční v októbri v štyroch etapách vždy v pondelok. 

Záujemcovia o toto ekologické zhodnotenie biologického odpadu sa však musia vopred nahlásiť na telefónnom čísle 02/59246333,  02/52920345 v pracovnom čase miestneho úradu mestskej časti Bratislava-Staré Mesto, alebo hocikedy na e-mailovej adrese [email protected]. Zariadenie na štiepkovanie sa potom vydá po trase, ktorá bude zrejmá z evidovaného záujmu Staromešťanov. Presný zoznam ulíc bude zverejnený pred začatím štiepkovania v Staromestskom spravodaji a na internetovej stránke Starého Mesta www.staremesto.sk., sekcia Životné prostredie, Odpady, Biologicky rozložiteľný odpad. 

Autor: RED
Foto: red

- - Inzercia - -