Dnes je piatok, 15.január 2021, meniny má: Dobroslav
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Darček od Metropoly

august 20, 2010 - 14:59
Vďaka spolupráci Bratislavského kultúrneho a informačného strediska a časopisu Metropola, ktorý vychádza už v piatich mestských častiach a dosahuje náklad už takmer 100 000 výtlačkov, sa Kultúrne leto dostáva historicky po prvýkrát v tomto ročníku aj do ďalších častí nášho hlavného mesta.
Foto: 
V tomto roku sa koná už 35. ročník tohto najväčšieho kultúrneho festivalu v Bratislave. Viaceré hudobné žánre – od folku cez jazz až po vážnu hudbu, detské divadelné predstavenia, literárne popoludnia a množstvo ďalších zaujímavých podujatí – aj to je Kultúrne leto. A nemenej zaujímavé sú aj pódia, kde si tieto podujatia môžete naplno užiť – sú to nielen námestia a nádvoria, ale aj lode na Dunaji, zoologická záhrada či ako novinka nová promenáda pri obchodnom centre Eurovea. Prostredie umocňuje zážitky z programu, ktorý si vyberiete, preto aj organizátori veľmi citlivo zasadili predstavenia a koncerty do kulís, ktoré mesto ponúka.

Potom, čo BKIS stálo pri krste najnovšieho člena časopisu Metropola – Metropoly Centrum - prišla prvá konkrétna podoba spolupráce už v úvodnom týždni Kultúrneho leta 2010 – založili spolu s Medzinárodným filmovým festivalom novú tradíciu – Filmový chodník slávy. Jeho prvá dlaždica pri Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava patrí velikánovi nášho divadelného i filmového neba Ladislavovi Chudíkovi.

August bude vďaka tejto veľmi úspešnej spolupráci bohatší o letné kultúrne podujatie v mestskej časti Devínska Nová Ves, kde sa 21. augusta od 16,00 hod. na Námestí Jána Kostru predstaví Bukasový masív, rapperi, tanečníci Break-Dance a skupina bubeníkov, ale zahrať si bude môcť každý - prineste si akékoľvek bicie, hrkacie, strunové či fúkacie nástroje a môžete sa stať súčasťou veľkého živého orchestra.

V septembri potom Kultúrne leto 2010 prvýkrát zavíta aj do Petržalky, podrobnosti nájdete v nasledujúcom čísle Metropoly.

Autor: MILKA PODMAJERSKÁ
Foto: BKIS, archív

- - Inzercia - -