Dnes je sobota, 31.október 2020, meniny má: Aurélia
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Návrat silnej dvojky?

máj 16, 2014 - 07:39
Do seriálu Panelák sa vracia predstaviteľ Masláka Ján Koleník (35). Nie je žiadnym tajomstvom, že Andy Kraus by rád znovu obsadil aj ďalšieho obľúbeného herca - Alexandra Bártu (38). Ten však má práce vyše hlavy. Účinkuje v seriáli Chlapi neplačú a hrá vo viacerých predstaveniach v divadle. Dva denné seriály by boli nad jeho sily.
Alexander Bárta sa roky objavoval na obrazovkách televízie JOJ ako Kordiak v dennom seriáli Panelák. Časom sa však jeho postava objavovala na obrazovkách čoraz menej, až sa obľúbený seriálový „mafián“ z Paneláku celkom vytratil. Scenárista Andy Kraus sa však rozhodol, že do Paneláka vráti staré overené tváre a pokúsi sa zvýšiť sledovanosť projektu. Veľký comeback ohlasuje Jojka v prípade Kordiakovho kamaráta Masláka v podaní Jána Koleníka. Podarí sa Krausovi zlomiť aj Bártu a vrátiť ho späť do seriálu?
 
Panelák odmietol
Sympatický herec má na celú vec jasný názor. „Momentálne účinkujem v dennom seriáli Chlapi neplačú a Panelák je tiež denný seriál. To by sa časovo nedalo stíhať,“ vysvetľuje Bárta. V Jojke sa pritom jeho meno v súvislosti so „znovuzrodením“ Kordiaka skloňovalo už minulý rok."S Alexandrom Bártom v budúcnosti spoluprácu nevylučujeme," potvrdila aj PR manažérka Joj-ky Katarína Gajdošíková. Vyzerá to ale tak, že fanúšikovia Romana Pollnera môžu byť pokojní, pretože Markíza s jeho postavou ráta aj v budúcnosti. Potvrdilo nám to aj PR oddelenie Markízy: „Postava Romana Pollnera, ktorú stvárňuje Alexander Bárta sa zo seriálu Chlapi neplačú určite nevytratí. Seriál stále pokračuje a Roman má v ňom pevné miesto.“
Na druhej strane však v Jojke spoluprácu s Alexandrom Bártom v budúcnosti nevylučujú. Samotný herec nemal nikdy so žiadnou televíziou exkluzívnu zmluvu, čiže je len na ňom, ako sa rozhodne. Momentálne je však pevne rozhodnutý pokračovať v natáčaní markizáckeho seriálu Chlapi neplačú. „S Andym Krausom sme sa už viackrát bavili o návrate Kordiaka do Paneláku. Zatiaľ však táto možnosť neprichádza do úvahy,“ vraví rozhodne. „Priznávam, že ma teší záujem o moju osobu, no na druhej strane to cítim ako tlak.“
 
V lete do Chorvátska
Popri natáčaní seriálu zostáva Bártovou srdcovou záležitosťou divadlo. Niekedy odohrá aj dvadsať predstavení do mesiaca. Narozdiel od seriálových scenárov, divadelné texty drží v hlave stále. „Seriál je jednorazová záležitosť, každý diel je iný. Keď sa naučím scenár a odohrám epizódu, okamžite ho vypúšťam z hlavy. V divadle však hrám jednu rolu od premiéry až po derniéru. Okrem toho sa často učím aj nové roly.“ Triky na cibrenie pamäte vraj nemá, jednoducho mu to ide do hlavy akosi samé od seba. Popri učení scenárov si rád nájde čas aj na čítanie kníh. „Najčastejšie čítam v lete, kedy sú divadelné prázdniny a nemusím študovať nové roly. Prečítam všetko, čo sa mi dostane do rúk. Mám veľmi rád napríklad ruskú literatúru,“ prezrádza herec, ktorý sa už na leto strávené s rodinou teší. „Pôjdeme asi do Chorvátska a možno aj do Francúzska, ešte uvidíme,“ hovorí životný partner herečky Henriety Mičkovicovej. Spolu majú 7-ročnú dcérku Ester, ktorá hrá na klavír a chodí na gymnastiku. Alexander Bárta sa netají tým, že s rodinou trávi rád všetok voľný čas, ktorý mu popri práci zostáva.
 
Poľaví?
Nie je žiadnym tajomstvom, že väčšina hercov je v jednom kole – natáčanie, skúšky v divadle, predstavenia... Alexander Bárta priznáva, že funguje na hranici svojich možností, niekedy je práce skrátka priveľa. „Natáčam viac dní za sebou, niekoľko hodín denne, niekedy aj neskoro do noci. Občas je toho naozaj priveľa, ale je to práca, ktorá ma baví. Zatiaľ nemám potrebu poľaviť.“ Telo si však zvykne samo vypýtať daň za rýchle pracovné tempo, vtedy začne organizmus štrajkovať a človek ochorie. „Občas sa to stane aj mne, ale našťastie nikdy to nie je nič vážne. Nemám však pocit, že by ma niekto do niečoho nútil. Svoju prácu mám rád a kým to tak bude, chcem sa jej venovať,“ dodáva.
 
Viac sa dočítate v STARE!
 
Podobné články:
 
 
 
Lucia Šuková
Foto: TV Markíza, TV JOJ

- - Inzercia - -