Dnes je piatok, 02.december 2022, meniny má: Bibiána
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ocko na požiadanie

september 17, 2012 - 11:53
Rodičom na plný úväzok v súkromí i na javisku. Herec Roman Pomajbo má doma dve krásne dcérky, no do rodiny mu pribudlo ešte jedno dieťa. To divadelné.
Foto: 

 

Sám na javisku. Znie to zvláštne na slovenské pomery, no predsa ste to riskli a odhodlali sa prísť na divadelné dosky s jedinečnou One man show Ocko...

Nastal ten čas, keď som sa konečne rozhýbal. Ako herec ste odkázaný na to, aby vás niekto vyzval do tanca a ja som si povedal, že skúsim niečo sám. Našťastie som obklopený ľuďmi, ktorí mi chcú pomôcť. Téma rodičovstva je mi veľmi blízka, tak verím, že všetko dopadne dobre. Fakt, že po štyridsiatke som sa rozhodol urobiť niečo vlastné, je pre mňa veľkou výzvou.


Čím sa projekt Ocko líši od ostatných divadelných hier?
Na javisku sa vžijem do roly ocka, matky, svokry, aj gynekológa. Chcem priniesť mužom iný, zábavnejší a najmä odľahčený pohľad na otcovstvo, a to od momentu zistenia tehotenstva až po pôrod a výchovu dieťaťa. Navyše je moderná doba, a tak sa budem snažiť urobiť to odlišnou formou. Nechcem ľudí otráviť hovorením naučených textov. Budem používať techniku, premietať fotografie, ktoré som dokonca ukradol z rodinného albumu, o čom manželka ani nevie (smiech), komentovať a vyzývať divákov, aby sa občas zapojili a podelili so svojimi radami, postrehmi a skúsenosťami. Napríklad: „Pani, jedli ste v tehotenstve zelené nanuky? Moja žena áno.“


Zrejme nielen fotky, ale aj reálne situácie z vášho súkromného života nám predvediete na javisku...
Presne tak. Divák však stratí prehľad, čo je skutočne zo súkromia a čo bolo vopred napísané. V tom je to čaro.


Vykúzlili ste ho spoločne s manželkou Petrou, ktorá sa na projekte graficky podieľala. Ide o vašu prvú spoločnú pracovnú skúsenosť?
Áno, doteraz sme deti robili len doma (smiech). Presne som vedel, koho si beriem za ženu. Manželka bola úspešná art directorka časopisu ešte pred pôrodmi, a doteraz to tak zostalo. Je to hlava tohto projektu, podporuje ma, pomáha mi, pracuje pri počítači, je kreatívna, jednoducho tvorí túto šou.


Rovnako ako vaše deti. Naučili vás byť otcom...
Každý človek vraví, že jeho deti sú najmúdrejšie, najkrajšie, najdokonalejšie. V našom prípade to tak je. Dievčatá ma potrebujú, preto je moja úloha otca čím ďalej tým väčšia a dôležitejšia.


Máte doma hotový babinec. Netúžite po synovi?
Teraz máme tretie dieťa šou Ocko, ktorá nás vyčerpáva. Táto replika z hry to vystihuje najlepšie: „Vaša miera únavy je taká vysoká, že nemáte ani pomyslenie na sex.“ Tým, že máme také úžasné deti, si však veľakrát hovoríme, ktovie, aké by bolo to tretie.


Zatiaľ si musíte vystačiť so svojou divadelnou ratolesťou...
Naskočili sme na rozbehnutý vlak, chceme hrať po celom Slovensku. Rád predstavím Ocka všetkým, aj na požiadanie. Muži dostanú nielen jedinečnú lekciu otcovstva, ale na konci predstavenia aj certifikát, že sú pripravení na túto dôležitú životnú rolu.Autor: Zuzana Valovičová
Foto: Archív

 

- - Inzercia - -