Dnes je pondelok, 30.november 2020, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Oživme byt doplnkami

október 27, 2010 - 13:08
Keď mi zavolala mladá dáma, že potrebuje zútulniť byt, potešila som sa. Keď však pokračovala ďalej a spomenula, že už má všetok nábytok – trochu som zaváhala. Čo bude mojou úlohou? Keď som vkročila dnu, pochopila som. V byte bol kvalitný a nadčasový nábytok – majiteľka však chcela byt zútulniť a vzájomne prepojiť. Pustili sme sa teda do práce.
Svieža kuchyňa
Kuchynská linka už stála, stôl a stoličky tiež. Nábytok bol veľmi pekný, vyrobený na mieru. Nechceli sme sa zbaviť žiadneho kusu. Kuchyňu sme chceli iba zútulniť a oživiť. Podarilo sa nám nájsť tapety, ktoré v rovnakej farebnosti ponúkali pásik i kvietok. Vzniklo tak zaujímavé spojenie strohosti pásiku a jemnosti kvietku, ktoré kuchyňu zjemnili a zároveň vyčlenili z predsiene. Pod jedálenským stolom by sa ešte pekne vynímal koberec, ktorý by poskytol nohám pohodlie. Na ten správny sme zatiaľ nenatrafili, preto hľadáme ďalej. Niektoré veci v živote (zariaďovanie interiérov nevynímajúc) jednoducho nechajú na seba čakať.

Obývačka s vôňou kávy
Rovnako ako v kuchyni i v obývačke už bol nábytok aj sedacia súprava. Rozhodli sme sa preto siahnuť po zjemnení okien – japonské steny boli tým správnym riešením. Sú z materiálu, ktorý je vzdušný ako pena na káve. Prepúšťa dostatok denného svetla, ale zároveň poskytuje pocit intímnosti. S  japonskými stenami sa veľmi ľahko manipuluje. Vďaka tomu je terasa za obývačkovými oknami ľahko prístupná. Na sedaciu súpravu sme dali ušiť zopár vankúšov hnedej a kapucínovej farby. Vznikol  tak celok, kde sa rodina i jej návštevy cítia pohodlne a príjemne.

Spálňa  s francúzskou farebnosťou
V spálni sa nachádzala posteľ a výklenok, ktorý chceli domáci použiť ako šatník. Zároveň tu chceli mať uložené stroje na posilňovanie. Samozrejme, všetko tak, aby spálňa pôsobila útulne a aby stroje a šatník nebolo vidno. Preniesli sme teda myšlienku japonských stien aj do tejto miestnosti. Oddelili sme časť, ktorá nechce byť vystavovaná na obdiv, a do popredia posunuli posteľ a nočné stolíky. Pekná prikrývka a zopár vankúšov v rovnakej farbe ako japonská stena vytvorili celok, ktorý dopĺňa jemná tapeta na stene za posteľou. Nič veľké ani dramatické sa tu neudialo. Iba správne farby na stenách, trochu papiera vo forme tapiet  a látok v jemnej francúzskej tónine – a miestnosť je oproti pôvodnému výzoru na nepoznanie.

Autor: JASNA OPAVSKÁ, interiérová dizajnérka, www.jasnakrasna.sk
Foto: Oles Cheresko

- - Inzercia - -