Dnes je nedeľa, 18.apríl 2021, meniny má: Valér
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Renata Kliská: Obrovský úspech v New Yorku

október 07, 2015 - 09:53
S citom pre módu sa už narodila. Prvé šaty ušila ako 6-ročná svojej bábike a v puberte začala šiť aj pre seba. Dnes jej modely predvádzajú aj na newyorskom týždni módy a milujú ich nielen Slovenky, ale aj Francúzky, Rusky a Američanky. Naživo si ju môžete vychutnať počas Bratislavských módnych dní - 20. a 21. októbra 2015.
Foto: 

K jej najväčším vášňam patria, ako inak, kožušiny, no rovnakú slabosť má aj pre šaty. Okrem toho, že je zručnou módnou návrhárkou, je to skvelá obchodníčka, ktorá hovorí šiestimi svetovými jazykmi a nepotrebuje tlmočníka. Jednoducho, slovenský unikát. Svoju prvú autorskú prehliadku pod názvom La Rena uviedla Renata Kliská len pred troma rokmi a ešte v ten istý rok svoju kolekciu predviedla aj na Bratislavských módnych dňoch.

Najprv Európa...

Kožušiny z dielne La Rena nezaujali len na Slovensku, ale aj v európskych metropolách. Jej modely sa predávajú v Pop and Kretschmer, jednom z najluxusnejších multibrandových obchodov vo Viedni, popri takých značkách, ako je Versace, Hervé Leger, Elie Saab a Zuhair Murad. Značku La Rena nájdete aj v Cannes, Nice, Monaku či Saint Paul de Vence. K posledným úspechom Renaty Kliskej patrí módna prehliadka počas filmového festivalu v Cannes. Práve tu si značku La Rena všimli aj organizátori veľkých francúzskych módnych prehliadok, a tak pani Kliská už v novembri vycestuje na zámoček Annecy neďaleko Ženevy, spolu so svojou dlhoročnou mentorkou Máriou Rehákovou.

Potom Amerika...

La Rena žne úspechy aj za veľkou mlákou. Nedávno svoje luxusné modely prezentovala v rámci newyorského Couture Fashion Week v hoteli Crowne Plaza a takmer polovica kolekcie poputovala k svojim novým majiteľom priamo z móla. Krajanov v New Yorku zaujala tvorba Renaty Kliskej aj na Slovak Fashion Night.

Vychutnajte si kolekciu LA RENA vo veľkej fotogalérii.
Okrem toho tam nájdete aj pohľad do zákulisia. 

Andrej Kusalík, foto: archív R.K.

- - Inzercia - -