Ajurvéda veľmi dobre vie, čo je v sexe dôležité a zdraviu prospešné. Ste pripravené na zmenu?
Zlatý stred
Podľa ajurvédy by namo byť sexu príliš málo, ani príliš veľa. Vďaka sexu sú aj pohlavné orgány neustále v činnosti, čím je podporená aj poldnosť a celkové zdravie ženy. Sila sexuálnej aktivity, v ajurvéde označovaná “apána vatá” podporuje menštruáciu, imunitu, správne fungovanie ženského a mužkého tela a mala by byť neustále v rovnováhe. Pretože rozkoš jednoznačne patrí do vzťahu.
Sex ovplyvňujú aj emócie a strava
V rovnováhe musí byť aj mužská energia jang a často potláčaná ženská energia jin. Nie je tak žiadným prekvapením, že aj predmenštruačný syndróm vlastne iba poukazuje na neuspokojenie vo vzťahu. Fyzicky aj emočne.
Prírodné afrodiziakum
Pômožu zvýšiť chuť na sex a jeho energiu, neváhajte ich pridať do stravy:
- Kardamóm
- Šafran
- Muškátový oriešok
- Kozlík indický
Ódžas
V pohlavných tkanivách sa tvorí životne dôležitá energia “ódžas”, ktorej výdaj pri orgazme vyvoláva oslabenie a nerovnováhu v organizme. Prirovnať sa dá k imunite a človek, ktorý má jej dostatočnú hladinu, býva iba málokedy chorý. Jej nedostatok sa naopak prejavuje strachom z intímnosti, chýbajúcou ovuláciou, nízkym libidom či počtom spermií alebo impotenciou. Pohlavným orgánom trvá až 35 dní, kým sa zregenerujú. Príliš častý orgazmus je teda škodlivý.
Správne načasovanie
Dôležitý je aj čas, či vhodné okolnosti. Sex by mal byť aktom lásky, nielen uspokojenie fyzických potrieb. Dôležitá je príjemná atmosféra, sviečky, vôňa, hudba.. Následne nazabudnite na regeneráciu. Teplý kúpeľ je na nezaplatenie.