Dnes je nedeľa, 18.apríl 2021, meniny má: Valér
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Slovak Fashion Night 2014 v New Yorku, New York Fashion Week

august 01, 2014 - 07:59
Veľkú módnu prehliadku mladých slovenských dizajnérov pod názvom Slovak Fashion Night 2014 v New Yorku organizuje americko-slovenská Nadácia +421 /www.plus421.org/ už po deviatykrát. Avšak po prvýkrát v histórii budú môcť nádejní slovenskí umelci predstaviť svoju kreatívnu tvorbu aj v rámci newyorského septembrového týždňa módy (NY Fashion Week September 2014).
Foto: 

Slovak Fashion Night 2014 sa bude konať 6. septembra v Park Central Hoteli na Manhattane. Partnerom Nadácie +421 je americká agentúra Planete Chic, špecializujúca sa na vyhľadávanie mladých talentov mimo USA, najmä z Európy, Ázie, či Južnej Ameriky. Túto výnimočnú umeleckú prehliadku organizuje Nadácia +421 už tradične aj v spolupráci s Generálnym konzulátom  SR v New Yorku. Nadácia +421 už niekoľko rokov  úspešne spolupracuje  s tímom   Bratislavských módnych dní, ktorých porota každoročne oceňuje  tvorbu mladých a talentovaných  dizajnérov  a vyberá najlepších  z nich, aby svoju tvorbu predviedli aj na módnej scéne New Yorku.

 

Na septembrovom newyorskom týždni módy / NY FW / budú slovenských dizajnérov zastupovať vychádzajúca  hviezda slovenskej módnej scény Blažena Ostrovská - víťazka minuloročných BMD, ako aj úspešná a talentovaná slovenská módna návrhárka Jitka Klett /www.jitkaklett.com/ , ktorej tvorba je už známa v Českej republike a krajinách Blízkeho východu. Newyorčanom ponúkne svoju umeleckú tvorbu aj Dusan  Stevlik, ktorý pod značkou JURA FOSSIL STONE vytvára unikátne kolekcie prsteňov vytvorených z kameňov starých milióny rokov ležiacich na dne Atlantického oceánu. Hosťujúcou  dizajnérkou na SFN 2014 bude  mladá rakúska návrhárka Christina Steiner a jej módna značka GON /www.gonvienna.com/. Veľkou sprievodnou akciou podujatia Slovak Fashion Night 2014 bude krst novej limitovanej edície vína Matyšák v New Yorku, ktorou Nadácia +421 podporí uvedenie špičkového slovenského produktu v USA a na zahraničných trhoch.  

 

Cieľom tradičného podujatia Slovak Fashion Night  je  podporovať slovenské talenty,  umenie a kultúru v USA , umožniť slovenským tvorcom predstaviť  sa v  New Yorku v centre svetového obchodu a módy, ako aj nadväzovať a kultivovať  kontakty v ekonomickej sfére.  Predstavitelia Nadácie  +421 sa  rozhodli svoj výnimočný, tradičný  projekt zorganizovať práve ako súčasť prestížneho newyorského týždňa módy nielen kvôli atraktívnosti a unikátnosti celého podujatia, ale hlavne preto, aby mala slovenská  módna umelecká tvorba šancu zaujať nielen Newyorčanov, ale aj elitu módneho biznisu z celého sveta.

PhDr. Ľubica Surkošová
Prezidentka americko -  slovenskej Nadácie +421 Foundation    

- - Inzercia - -