Dnes je nedeľa, 18.apríl 2021, meniny má: Valér
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Slovak Fashion Night v New Yorku!

september 29, 2015 - 08:54
Slovak Fashion Night na prestížnom týždni módy v New Yorku oslavuje svoje 10. narodeniny. Na móle predviedli svoje modely viacerí slovenskí módni tvorcovia!
Foto: 
Pred niekoľkými dňami sa na pôde newyorského megaklubu Space Ibiza na Manhattane stretli slovenskí návrhári, americko-slovenská Nadácia +421 a hostia, aby oslávili desiate narodeniny nadácie a slovenskú módnu tvorbu.
 
 
Počas Slovak Fashion Night v New Yorku odprezentovali svoje kolekcie napríklad Zlatica Hujbertová, Lenka Sršňová, Slavomíra Vlasová, Ema Klein, Izabela Komjati či Blažena Ostrovská. Mladé slovenské talenty zastupovali študentky z Ateliéru odevného dizajnu Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave Duo Silvia Kiss & Andrea Ganóczy.  Už 10-ty rok dáva nadácia možnosť predstaviť svoje kolekcie a priblížiť sa americkým módnym nadšencom práve takouto formou, a teda, na tradičnej módnej prehliadke, ktorá patrí "našim". Práve jubilejný ročník sa nadácia rozhodla usporiadať počas týždňa módy, kedy sa do pulzujúceho mesta schádzajú fashionisti z celého sveta. 
 
 
Na móle odprezentoval svoje svadobné šaty i dizajnér a florista Robert Bartolen, nechýbala krásna a šikovná speváčka Monika Bagárová či riaditeľka Miss Slovensko Karolína Chomisteková, ktorá sa na móle predviedla v úlohe modelky. 
 
 
Čo je obdivuhodné, tento rok dostala možnosť prezentovať svoju kolekciu na prestížnej prehliadke v Crowne Plaza Times Square i prvá slovenská dizajnérka! Renata Kliská, ktorá tvorí pod značkou La Rena, tam odprezentovala svoju elegantnú a prepracovanú kolekciu. Ostáva nám len veriť, že priestor na "veľkých mólach" v budúcnosti dostanú viacerí slovenskí tvorcovia a svetový úspech na seba nenechá dlho čakať.

 

Ivana Petrušová, Zdroj: +421 Foundation

- - Inzercia - -