Dnes je štvrtok, 13.august 2020, meniny má: Ľubomír
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Christová aj napriek rozchodu žiarila šťastím

október 12, 2010 - 12:04
Bývalá modelka IVANA CHRISTOVÁ má za sebou náročné obdobie. Po troch rokoch ukončila vzťah s exmoderátorom Robom Beňom a v dôležitý večer, nazvaný Ružová noc, jej oporou bola dcéra Daniela. Ivana teraz všetku energiu vkladá do charity a snaží sa pomáhať onkologicky chorým deťom v rámci občianskeho druženia Orin Panacea, ktoré založila.
Už po siedmy raz zorganizovala bývalá federálna miss benefičný večer pod názvom Ružová noc. Aj napriek tomu, že sa v jej osobnom živote odohralo niekoľko turbulencií, nijako to nezasiahlo do príprav tohto dobročinného podujatia. Naopak, Ivana žiarila ako vždy, no bolo to pre ňu určite ťažké. Len pred pár mesiacmi sa rozišla v úplnej tichosti s exmoderátorom Robom Beňom. „Ja sa k tomu vyjadrím veľmi jednoducho. Stalo sa niečo medzi dvomi dospelými ľuďmi. Je to moje súkromie a moja vec,“ začala úprimne a dodala: „Nefungovalo to, tak sme sa dohodli, že sa rozídeme. Neviem, čo viac mám k tomu povedať.“ Priznala, že dnes je už všetko za ňou. Sympatická brunetka však na mužov nezanevrela. „Nemám žiadne predsudky, uvidím, čo život prinesie,“ povedala s úsmevom.

Dcéra stojí pri nej
Ivana má doma takmer dospelú dcéru Danielu. Ona sa však označeniu „takmer plnoletá“ ako starostlivá mama bráni. „Chýbajú jej ešte dva roky na to, aby bola plnoletá, určite si ešte užijeme detské roky,“ smeje sa. Daniela má šestnásť rokov a je pravda, že s mamou toho zažili viac ako dosť. Aj preto sa ju snaží Ivana tak veľmi chrániť. „Daniela si neželá byť v médiách,“ hovorí. Je vďačná, že pri nej dcéra za každých okolností stojí a pomáhala jej aj počas charitatívneho večera Ružová noc. „Je úžasná, podporuje moje aktivity a dokonca so mnou bola aj v onkologickom tábore a pomáhala mi s detičkami,“ opisuje dobrosrdečnosť svojej dcéry, ktorú označuje skôr za introvertku. Počas Ružovej noci však mala okolo seba niekoľko rovesníkov a aj mladého muža, ktorý je podľa Ivany iba jej kamarát.

Mladá slečna sa podala na mamu, a tak Ivanu pomerne často kontaktujú modelingové agentúry, ktoré o jej dcéru majú záujem. „Daniela si to neželá, aj voči médiám je rezervovaná, nemá v sebe ten exhibicionizmus,“ prezrádza Ivana. Daniela sa venuje štúdiu, navštevuje Súkromné slovanské gymnázium a chce pokračovať na vysokej škole. „Sú ľudia, ktorí presne vedia, čo v živote chcú. No u nej sa to celé ešte utrasie,“ priznala istú nerozhodnosť svojej dcéry. „V osemnástich sa rozhodne sama a už to nebudem môcť ovplyvniť,“ dodáva na záver.  

Dojatie a spokojnosť
Už sedem rokov je hlavnou misiou občianskeho združenia Orin Panacea revitalizácia nemocníc a zdravotníckych zariadení pre detských pacientov. Združenie vzniklo v roku 2003 a pravidelne pomáha detským onkologickým oddeleniam v Bratislave a v Košiciach i formou kúpy odborných prístrojov. Spolupracuje s nadáciou prvej dámy SR Silvie Gašparovičovej na podporu vzdelávania postihnutých a sociálne slabých občanov a podporuje aj Hniezda záchrany. Raz do roka sa koná charitatívny večer s názvom Ružová noc.

Tento ročník sa uskutočnil v bratislavskej Redute a výťažok zo vstupeniek poputuje na podporu Happy terapie v detských onkologických centrách v hlavnom meste a metropole východu. Počas večera, samozrejme bez nároku na honorár, vystúpili speváci Robo Opatovský s účastníčkou Superstar Monikou Bagárovou, Berco Balogh a herečka so slovenskými koreňmi pôsobiaca v Česku Yvetta Blanarovičová. Tradíciou je, že počas večera sa udeľuje niekoľko cien za záslužnú činnosť v oblasti charity, ktoré majú symbolicky podobu anjelov.

Jedno z týchto ocenení si tento rok odniesla aj riaditeľka vydavateľstva Starproduction Mária Reháková, a to práve za podporu občianskeho združenia. Ivana mala z úspechu benefičného večera veľmi dobrý pocit. Tešila sa najmä z priazne hostí, ktorí venovali vstupné na dobročinné účely. „Ľudia si zakúpili lístky a chceli tam byť. Už to predurčuje Ružovú noc na to, aby bola príjemná,“ zhodnotila. Tak ako účinkujúci umelci aj moderátori večera Adriana Poláková a Dárius Rusnák vystupovali bez nároku na honorár, aby podporili dobrú vec. „Boli tam aj pred rokom a aj tentoraz akciu nádherne odprezentovali,“ dodala. „Pre mňa to bol nádherný večer. Som veľmi spokojná, podarilo sa nám získať krásnu sumu a myslím si, že viac som si nemohla želať,“ povedala na záver Ivana.

Autor: MÁRIA GYURÁNOVÁ
Foto: Tony Štefunko

- - Inzercia - -